מבזקים

איפה כדאי לקנות קרקע חקלאית להשקעה וכמה זה צפוי לעלות לכם?

מחירי הנדל”ן הולכים ומאמירים בשנים האחרונות, לכן רכישת דירה עשויה לייצר עבור הקונים רווחים נאים – אם באמצעות מכירתה בסכום גבוה יותר, ואם על ידי השכרתה.

עלותה של דירה חדשה, וגובהו של ההון הראשוני הנדרש לצורך קבלת משכנתא, תוך התחייבות להחזר מלוא הסכום, בהחזר חודשי גבוה לאורך תקופה ארוכה מאוד – איננו אלא חלום עבור רוב המשקיעים. מסיבה זו קניית קרקע חקלאית להשקעה יכולה להיות אופציה טובה, במיוחד עבור מי שיש לו חזון והרבה סבלנות להמתין.

 

מהי קרקע חקלאית המיועדת להפשרה?

 

שטח חקלאי שאיננו מהווה קרקע לבנייה כיום, עשוי להפוך בעתיד לאזור בו יוקמו בנייני מגורים או בתים פרטיים, אך בשביל שזה יקרה הקרקע צריכה לעבור תהליך מורכב של “הפשרה”. הכוונה היא לכך שהקרקע החקלאית תקבל אישורים מתאימים, שיאפשרו לרוכשים אותה למכור אותה כקרקע המיועדת לבנייה, או לבנות עליה בית בעצמם. תהליכים אלו אורכים שנים רבות בדרך כלל, אך יכולים להצדיק מאוד, מבחינה פיננסית – את ההמתנה בשבילם, במיוחד עבור מי שהשקיע סכום כסף נמוך יחסית ברכישת הקרקע שהופשרה, והפכה לשטח בנייה באזור אטרקטיבי המניב תשואה גבוהה.

 

קרקעות חקלאיות עשויות להפוך להשקעה משתלמת מאוד

 

מחיר של דירה ממוצעת שיש בה 4 חדרים, יכול להגיע למיליון וחצי שקלים בערים הגדולות, ואף למעלה מזה. רק על מנת לקבל את הזכות למשכנתא, עוד לפני שתתחילו לשלם אלפי שקלים מדי חודש, לאורך כמה וכמה שנים טובות- תידרשו להון ראשוני העומד היום על 30% מערך הדירה, ובפועל עשוי להגיע למאות אלפי שקלים.

 

על מנת לרכוש קרקע חקלאית לעומת זאת, תצטרכו אמנם להיפרד מסכומים דומים, אבל מדובר יהיה בסכום ההשקעה כולו בלי תוספות, ויתרה מכך, ההוצאות סביב התהליך יהיו קטנות יותר כיוון שלא יהיו לכם עלויות אחרות כמו ביטוחים, שיפוצים, קניית ריהוט וכדומה.

כאשר הקרקע שתרכשו תופשר- תוכלו למכור אותה במחיר גבוה בהרבה מזה שהשקעתם בתחילה, ו”לגזור קופון” בזכות החלטה נבונה שהשכלתם לקבל שנים רבות קודם לכן.

 

היכן מומלץ לרכוש קרקע חקלאית המיועדת להפשרה?

 

הבחירה במקום בארץ שבו ישתלם לכם לבצע קניית קרקע חקלאית, צריכה להתבצע תוך לקיחה בחשבון של כל ההיבטים. הרבה משקיעים נמשכים באופן טבעי לקרקעות הסמוכות לערים גדולות, מה שכביכול מבטיח להם תשתית טובה לבנייה באזור המיועד להפשרה. אבל מכיוון שדווקא אזורים שכאלה הם בעלי פוטנציאל הפשרה גבוה וקרוב יותר, ייתכן שקרקע הממוקמת בהם תעלה הרבה מאוד כסף – לעומת קרקעות חקלאיות בנגב לדוגמה, באזור פחות אטרקטיביים.

 

חשוב אם כן, לקבל ייעוץ מבעלי מקצוע, שיוכלו לתת לכם הערכה מהימנה לגבי סיכויי ההפשרה של קרקעות חקלאיות במקומות שונים בארץ, העלויות שלהן וכן תכניות המתאר באזור. אלו הם פרטי מידע חשובים ורלוונטיים לגבי אפשרויות הבנייה העתידיות על הקרקע – ומכאן יהוו מדד עבורכם, לגבי יכולתכם לממש את הפוטנציאל הרווחי שבה. לעוד מידע בנושא היכנסו לאתר סטיקר.

 

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן