מבזקים

דרכים להשגת הלוואה בנקאית לעסק

גם אם פתחתם עסק שהוא בעל הון עצמי משלו בראשית דרכו, במוקדם או במאוחר יבוא הרגע שבו תזדקקו להון נוסף כדי להרחיב את העסק או כדי להתמודד עם נסיבות עסקיות מלחיצות שתוקעות מעט את תזרים המזומנים. יש דרכים רבות לגייס אשראי והלוואות לעסקים, והדרך המקובלת ביותר על רבים היא עדיין קבלת הלוואה מהבנק. בצורה כזאת אתם יכולים להבטיח לעצמכם מי הבנק שמעניק לכם אותה ואחרי תקופה ממושכת של עבודה ביחד סביר להניח, או לפחות יש לקוות לכך, שהתנאים יהיו נוחים לכם יותר. בכל מקרה, גם להלוואה בנקאית לעסק כדאי להתייחס באותה צורה שבה אתם עובדים עם שאר הספקים שלכם – בזהירות ותוך כדי סקר שווקים וקבלת כמה שיותר מידע על כך.

 

הצורך המזומנים ובהון נוסף לצורך השקעה

 

בהנחה שלא נקלעתם למשבר שמחייב את בדיקת העסק שלכם ועד כמה אתם יכולים ללוות, ובהנחה שתזדקקו להלוואה כדי להתרחב ולהשקיע את הכסף בפיתוח הפוטנציאל העסקי שלכם, הרי שכרגע עומדות בפניכם אפשרויות שונות לצורך קבלת הלוואות בנקאיות לעסקים. ניתוח הפעילות העסקית שלכם היא המפתח לקביעת הריבית והעמלות שתשלמו על ההלוואה. תנאי ההלוואה משתנים על פי טיבכם ועד כמה אתם נחשבים לקוחות טובים ומהם הערבויות והביטחונות שיש לכם. לכל בנק יש כמה מסלולים ויש כמה תנאים שכפופים גם למשא ומתן שיניב לכם הטבות שונות. נסו את המשא ומתן לפני שאתם חותמים על הלוואה ובדקו בכל בנק ולא רק בבנק שלכם. יכול להיות שתגלו שבנק אחר ישמח לפתות אתכם לעבוד אתו ולכן ייתן לכם תנאים טובים יותר לצורך קבלת הלוואה מהבנק הזה דווקא.

 

בדיקת ההיסטוריה שלכם

 

כאמור, ההיסטוריה העסקית והפיננסית שלכם בבנק קובעת מהו מעמדכם מבחינתו. קבלת הלוואות בנקאיות לעסקים מחייבת חשיפת מסמכים ולפעמים גם תכנית עסקית והכנסות. היסטוריית האשראי שלכם תיבדק ואם אתם יכולים לעמוד בהחזרים או שיש לכם בעיה. אולי תצטרכו להעמיד ביטחונות ולהשיג חתימות של ערבים לקבלת הלוואה כזאת. אם מצבכם טוב יש לכם אפשרות לקבל הלוואה במסלולים מהירים בטלפון או בלחיצת כפתור בחשבון שלכם, או במוקד הלקוחות. רוב הסיכויים שבמקרים מסוימים תצטרכו לעבור לשיחה עם הפקיד שמטפל בכם כדי להבין טוב יותר את מצבכם ואת סיכוייכם. במקרים קיצוניים תידרשו להטיל שעבוד על העסק למקרה שמצבכם דורש זאת.

 

התייעצות לפני קבלת הלוואה מהבנק

 

לפני שאתם לוקחים הלוואה מהבנק בדקו מה היא כוללת וכמה למעשה הוא ההחזר החודשי שלכם, אם יש לכם תקופת גרייס, אם אפשר לפרוס את ההלוואה שלכם לכמה שיותר תשלומים כדי לאפשר לכם מרווח נשימה. ריבית היא בדרך כלל ריבית הפריים, כלומר ריבית בנק ישראל, בתוספת הריבית שהבנק לוקח מכם כדי להרוויח מכך. גובה הריבית משקף בדרך כלל את מידת האמון בכם כאשר אתם מבקשים הלוואה בנקאית לעסק, ולכן שימו לב למה שדורשים מכם.

צריכים הלוואה עבור העסק? השוו מספר הצעות הלוואה באתר Loanmaster.co.il.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן