מבזקים

הרמת סינוס – מידע ומחירים

השתלים הדנטליים שפרצו אל עולמו אט אט, הצליחו לבסוף לשכנע אף את הספקנים והחששנים שדבקו בשיניים התותבות, שהנה נמצא פתרון מוצלח הרבה יותר לשיניים החסרות. כל מי שהתנסה בשיניים תותבות מכיר את הקושי ואת הסבל הרב בהתנהלות היומיומית. פעמים רבות השיניים הללו לא יושבות טוב, ופעמים התחזוקה הרבה של השיניים הללו מקשה מאוד על איכות החיים. השתלים הדנטליים פתרו בעיות רבות כאשר השתלים הללו הופכים להיות ולהתנהג כמו שיניים טבעיות כמעט לכל דבר ועניין. לא צריך לשלוף אותם בערב ולהשרות במים והן לא מסוגלות לזוז ממקומן. הן יושבות היטב בתוך הלסת ומתפקדות ממש כמו שייניים בריאות וחזקות. מובן שהן דורשות צחצוח וניקיון יסודי אך ממש לא מעבר לזה.

 

טיפול הרמת סינוס – למה צריך?

 

הבעיה עם השתלים הדנטליים היא שלא תמיד ישנה כמות עצם מספיקת בלסת ובמקרים אשר בהם ישנה ספיגת עצם מוגברת, הלסת ורקמת החניכיים יתקשו לקלוט את השתל ויהיה להם קשה מאוד להחזיק את המבנה עם השן המורכב עליו. הבעיה הזו נפוצה במיוחד בשיניים האחוריות העליונות, משום שמחסור בעצם מבטל בעצם את היכולת להחדיר את השתל אל המקום וקיים סיכון שהוא יחדור אל חלל הסינוס שנמצא מעל. במקרים אשר בהם חודרים במהלך ההשתלה אל חלל הסינוס, עלולה להיווצר דלקת סינוסיטיס, שהיא אמנם לא מסוכנת והיא תחלוף לאחר נטילת אנטיביוטיקה אך השתל לא יוכל להיקלט בעצם הלסת במצב שכזה.

 

במקרים אלו, הפתרון יהיה הרמת סינוס. מה היא בעצם הרמת הסינוס? הפרוצדורה הזו היא בעצם עיבוי של העצם בתוך החלל של הסינוס באופן כזה שהיא תוכל לקלוט היטב בצורה הטובה ביותר את השתל הדנטלי. תהליך זה מכונה גם השתלת עצם וקיימים מספר חומרים העשויים להתאים לשם כך.

ניתן להשתמש בעצם עצמית או בעצם של בעל חי, וניתן להשתמש בחומרים סינטטיים לשם כך, כאשר הגישה הרווחת בתחום של השתלות העצם כיום, היא לאפשר לעצם להתפתח ולגדול בעצמה באמצעות גירוי ולאחר זמן קצר להחליף את החומר המושתל. בדרך כלל לאחר תקופה של מספר חודשים ניתן שוב לגשת להשתלה וכעת ללא הסיכון של סינוסיטיס או חוסר קליטה של השתל הדנטלי.

 

הרמת סינוס – איך זה מתבצע?

הפרוצדורה להרמת הסינוס יכולה להתבצע בשתי דרכים עיקריות:

  • הרמת סינוס פתוחה – הרמת סינוס פתוחה מתבצעת כאשר כמות העצם נמוכה מחמישה מ”מ. במקרים מעין אלו פותחים ‘חלון’ מהצד, ומחדירים את תחליף העצם אל תוך חלל הסינוס כאשר הוא מונח על רצפת הסינוס.

 

  • הרמת סינוס סגורה – היא מבוצעת מחלל הפה כאשר דרך פתח צר ברכס העצם שהוא בעצם גם הפתח אשר דרכו יבריגו בהמשך את השתל לתוך עצם הלסת, מחדירים את החומר הרצוי.

מחיר הרמת סינוס ייגזר בדרך כלל בהתאם לאופי העבודה והמורכבות שלה וכמובן בהתאם למומחיותו של הרופא המבצע.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן