טראמפ נחרד מאיומי ארדואן להעיף את הצבא האמריקני מטורקיה

ארצות הברית הופתעה לחלוטין מן ההצהרות המגיעות מאנקרה על כוונת הסולטן ארדואן לסלק מתחום טורקיה את הצבא האמריקני הממוקם בבסיס הגדול ביותר במזרח התיכון.

 

מדובר בבסיס אינצ׳רליק, המשמש גם בסיס ענק של חיל האוויר האמריקני ובנוסף מוטמנות בו פצצות גרעיניות ונשק בלתי קונבנציונאלי אחר. האיום הטורקי בדבר סגירת הבסיס מגיע בעקבות איומי טראמפ להטיל על טורקיה עיצומים כלכליים.

 

 

של ההגנה האמריקני, מארק אספר, אמר כי קרא בעיתון על המזימה הטורקית ואיננו יודע האם מדובר באיום סרק או בכוונה אמיתית.

 

בתשובה לשאלות כתבים אמר שא ההגנה:

"הפעם הראשונה שנודע לי על כך היה מקריאה בעיתונים, ולכן אני צריך לדבר עם מקבילי הטורקי כדי להבין למה הם באמת מתכוונים ועד כמה הם רציניים".

.

 

האיום הטורקי מצטרף להודעותיה של צפון קוריאה על ניסויים משמעותיים שנערכו, כנראה בתחום הגרעין וכל ההצהרה המפון קוריאנית הגלויה להמשיך בכל הכוח בנוכחותה הצבאית המשמעותית המאאימת על דרום קוריאה ויפן לא פחות מאשר על וושינגטון.

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםברק ייעלם וסתיו שפיר תסולק מצמרת רשימת מרצ
המאמר הבאחשש באירופה מפיגועים מוסלמיים במרכזי חגיגות חג המולד
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.