מבזקים

ארדואן מוזהר לעצור את פעילות הטרור החמאסי בתחום טורקיה

על פי דיווחים שמקורם בישראל אך הם מתפרסמים בכלי תקשורת זרים החמאס עוסק בתיכנון חיסול בכירים ישראלים הקשורים למערכת הביטחון. בין המטרות המדווחות אישים המואשמים שהם קשורים בפעילות נגד אהשי חמאס.

 

בין היעדים שעליהם דווח מצוי גם המפכ״ל הקודם אלשייך שהגיע למשטרה מהשב״כ. עוד מוזכר שמו של ניר ברקת, לשעבר ראש העיר ירושלים.

 

על פי הפרסום תוכניות הפיגועים נרקמות בידי אנשי חמאס שגורשו לטורקיה במסגרת הסכם הכניעה המביש שהוביל נתניהו בשיחרור כאלף מחבלים תמורת החייל השבוי גלעד שליט.

 

בדיווחים נטען כי במהלך השנה האחרונה הגיעו 12 אנשים חמאס בכירים מהרצועה לטורקיה והחלו לפעול משם בתיכנון פיגועים וחיסולים.

 

ישראל אינה מאשימה ישירות את ממשל ארדואן בשותפות לתיכנון המזימות אלא בכך שהסולטן מאפשר את הפעילות ומן הסתם מודע לה.

 

בדברי הפרשנות שפורסמו במזרח התיכון נאמר כי המידע הועבר לפרסום במטרה להזהיר את ארדואן כדי שיפעל להפסקת הפעילות הזו. יצויין כי ישראל העבירה לרשויות הביטחון הטורקיות את המידע וביקשו את התערבות טורקית לבלימת הפעילות.

 

 

מערכת היחסים הישראלית טורקית עדינה ומורכבת אך בעיקרה היא מבוססת על הגינות, יציבות, ושת״פ כלכלי עצום מימדים, בצד חשדנות וביקורת הדדית חמורה. נוכח היחסים העדינים נראה שבחמאס מעריכים כי חייהם מוגנים בעת שהותם בטורקיה.

 

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן