מבזקים

אזרחות ספרדית – מידע והמלצות חשובות

כיצד מתנהל תהליך הסדרת אזרחות ספרדית?

 

לפני מספר שנים התקבלה החלטה בממשלת ספרד כי יהודים, שהם צאצאים של מגורשי ספרד – יהיו זכאים לקבל אזרחות ודרכון ספרדי. אף על פי שההחלטה שימחה אנשים רבים בישראל, יש לקחת בחשבון כי מדובר בתהליך די מורכב שמצריך הוכחה מוצקה לכך כי למגישי הבקשה יש קשר למגורשי ספרד. משפחות ישראליות רבות החלו לבדוק האם הן זכאיות לדרכון הספרדי כאשר הבדיקה נעשית על ידי פנייה לשגרירות ספרד והגשת טפסי הבקשה לזכאות.

 

מעבר למילוי הטופס, יש להציג מסמכים וראיות הקושרות את מגיש הבקשה למדינת ספרד בעבר. מסמכים אלו משתנים מאדם אחד לאחר, למשל: תעודת נישואין, תעודת עלייה, כתובה, תעודות זהות וכדומה. את כל המסמכים שמצרפים אל טופס הבקשה יש להגיש כשהם מתורגמים לשפה הספרדית על ידי מתורגמן מוסמך של השגרירות הספרדית. ישנה אפשרות נוספת, מומלצת מאוד – פניה לעו”ד המתמחה בתחום הדרכונים הזרים והאזרחויות ולברר מי זכאי לדרכון ספרדי. במידה ועו”ד ימליץ להגיש את הבקשה, הוא יוכל גם ללוות אתכם לאורך התהליך ולעזור בכל נושא הצגת המסמכים וההוכחות.

 

יתרונות של דרכון ספרדי

 

יש לא מעט יתרונות לדרכון הספרדי ולכן הרבה מאוד ישראלים ויהודים ברחבי העולם החלו בתהליך לקבלו. כל אדם שיש ברשותו דרכון ספרדי ייחשב לבעל אזרחות ספרדית, הידועה גם כאזרחות אירופאית. כל מי שיש לו דרכון ספרדי יכול לחיות כמעט בכל מדינה ששייכת לאיחוד האירופאי. מעבר לכך, בעלי אזרחות ספרדית יכולים ללמוד לימודים גבוהים במוסדות האקדמיים שבאירופה – בתשלום שכר לימוד מוזל ובחלק מן המדינות אף בחינם. מי שמתעניין במסחר או נדל”ן, יופתע לגלות כי לדרכון הספרדי יש יתרונות כלכליים בהיבט זה מכיוון שיש באפשרותו לסחור, לקנות ולייבא באופן חוקי ממדינות באירופה. יתרון בולט נוסף קשור דווקא לארצות הברית מכיוון שמי שיש בבעלותו דרכון אירופאי, במיוחד דרכון ספרדי, יוכל להיכנס לתחום ארה”ב ללא הצורך בהוצאת ויזה.

 

מה עדיף להוציא? דרכון ספרדי או פורטוגלי?

 

צאצאים למגורשי ספרד יכולים להוציא אזרחות ספרדית או פורטוגלית, תלוי ברקע של המשפחה שלהם. עם זאת, חשוב לציין כי לכל אחת מן המדינות הללו יש יתרונות אחרים וכך גם התנאים שנלווים לתהליך הוצאת הדרכון. למשל, מי שינסה להוציא אזרחות ספרדית יצטרך לעמוד בתנאים שונים מהתנאים של אזרחות פורטוגלית. גם במקרה זה, רצוי להתייעץ עם עורך דין ולברר מהם הסיכויים שלכם.

 

מהו מחיר דרכון ספרדי?

 

מחיר הוצאת דרכון ספרדי אינו מסתכם במספר מדויק מכיוון שמעבר להגשת טופס הבקשה תצטרכו ככל הנראה להמציא מסמכים נוספים שעולים כסף גם כן. לרוב, מדובר בתהליך שהעלות שלו נעה סביב כמה אלפי שקלים. מכיוון שמדובר בהוצאה כספית מכובדת רצוי לבצע את התהליך באופן מסודר ונבון, על כן – רצוי לקבל ייעוץ והסבר ממי שעוסק בתחום ומכיר את כל התנאים והדרישות.

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן