מבזקים

סער חושש מתבוסה והפך את הפריימריז לבדיחה בהצהרה הזויה

בית הדין של הליכוד הפך ברוב גדול החלטה קודמת ופסק כי הפריימריז השבוע יהיו רק על ראשות המפלגה ולא על הרשימה כולה. וכך, תיוותר רשימת הליכוד זהה לבחירות הקודמות, אלה שבגלל התעקשות נתניהו לא צמחה ממנה ממשלה.

 

ההתמודדות תתקיים איפה השבוע בין נתניהו לגדעון סער. ההערכה היא שנתניהו ינצח והשאלה היא רק באיזה הפרש. אם סער יובס הרי שהדבר יקטין מאוד את סיכויו לנצח בסיבוב הבא אחרי נתניהו כשמולו יתמודד בעיקר ניר ברקת. זו הסיבה שכל החפצים לרשת את ביבי תומכים בו נמרצות בידיעה שניצחון של סער יחסל את תאוותם להתיישב בכס יושב ראש המפלגה.

 

בתחילת הקמפיין היתה תחושה מעוגנת בסקרים לכך שסער צובר תאוצה, אבל ההתגייסות הכללית של ישראל כץ, ניר ברקת וכל האחרים למעט גלעד ארדן לטובת ביבי הביאה לעצירת התנופה של סער עד כדי כך שהשאלה היחידה עתה אינה אם ביבי ינצח אלא באיזה הפרש.

 

בצר לו הלך אמש גדעון סער על ספין מגוחך, על סף ההזוי, בניסיון נואש להרכך את ההתנגדות הגוברת כלפיו. סער הבטיח כי אם הוא ייבחר בפריימריז, אזי הוא יפעל לכך שבעוד שנה וחצי, בתום הקדנציה של רובי ריבלין, הוא, גדעון סער, ידאג שביבי ימונה לתפקיד נשיא המדינה. לא פחות. בקהל השומעים נשמעו גיחוכים שהובלעו והכל הבינו את החארטה שבהצהרה הזו.

 

יום הפריימריז יהיה גם בחופשת החנוכה וגם במזג אוויר חורפי וגשום, מה שיקטין כנראה משמעותית את מספר המגיעים לקלפיות, עובדה שתמיד משחקת לידי המועמד הפחות דומיננטי. אגב, בינתיים נמנעה מלחמת החורמה שנשקלה נגד סער ובסך הכל הפריימריז עברו במינימום ליכלוכים אישיים.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן