מבזקים

פרגולות עץ לבית – אילו סוגים קיימים ומהו טווח המחירים?

במרבית הבתים הפרטיים בישראל ניתן לראות כי הבעלים בחרו לבנות ולהתקין פרגולות עץ. פרגולה לבית עם חצר היא אביזר כמעט חובה מכיוון שהיא מספקת פתרון הצללה בימים החמים והלוהטים שנמשכים לאורך הקיץ הישראלי.

יחד עם זאת, בתקופות קרירות יותר הפרגולה יכולה גם לשמש כמקום מחסה מפני הגשם ומשקעים נוספים. מעבר לכך, פרגולת עץ היא גם תוספת אסתטית נעימה לחצר ולגינה ולאחר התקנתה מראה החצר משתנה באופן משמעותי ונראה הרבה יותר נעים ומזמין.

 

אילו סוגי פרגולות קיימים?

 

בתעשיית העץ והפרגולות תוכלו למצוא מגוון רחב של פרגולות עץ, כאשר המגוון העשיר מציע סוגי פרגולות מעצים שונים, כאשר רובם מתאימים למזג האוויר הישראלי ונחשבים למתאימים לבניית פרגולה.

מבין הסוגים השונים, פרגולת אורן נחשבת לאהובה ביותר על קהל הצרכנים הישראלי. פרגולת אורן זולה יותר מסוגי העץ האחרים והיא מעניקה מראה חמים וביתי בשל צבעה הבהיר.

 

סוג פרגולה אהוב נוסף זוהי פרגולה גושנית, המכונה גם פרגולה מעץ טבעי. פרגולה זו עשויה להיות יקרה יותר מפרגולת האורן, כאשר המחיר תלוי בעובי העץ ובסוגו. פרגולה מעץ איפאה גם כן מאוד אהודה ולמעשה מדובר בסוג עץ מעולה שמתאים במיוחד לחצרות הנמצאות באיזורים עם תנאי אקלים קשים יותר.

 

עץ האיפאה עמיד בפני מים ויש לו יתרונות על פני סוגי העץ האחרים. תחזוקת פרגולות מעץ איננה מסובכת מדי, יש להקפיד על שיוף וצבע מדי תקופה ותו לא.

 

פרגולה תלויה זוהי פרגולה שאין לה קורות עץ והיא נבנית כשהיא מחוברת אל הקיר החיצוני של הבית, היוצא אל החצר. פרגולה תלויה היא בעלת מראה ייחודי והיא מעניקה לחצר מראה מרווח ופתוח יותר.

פרגולות עץ שנבנות על גבי קורות עץ עבים בדרך כלל הן בעלות מראה חמים יותר והן אף תוחמות את השטח. לעומתן, הפרגולה התלויה פותחת את השטח שתחתיה. בשני המקרים, התקנת הפרגולה חייבת להיעשות על ידי גורמים מקצועיים ומוסמכים מכיוון שמדובר במבנה גדול וכבד שיש לקבל אישורים בעבורו. הפרגולה התלויה היא בעלת מראה מודרני יותר ובכדי להתקינה בחצר ביתכם תצטרכו לקבל אישור מהנדס ולוודא כי אכן הקיר התומך יוכל לשאת את משקלה.

 

כמה עולה פרגולה מעץ?

 

טווח מחירים של פרגולות מעץ נע בדרך כלל בין 350 ש”ח למ”ר ויכול להגיע גם לאלף שקלים למ”ר ואף יותר. המחיר תלוי בגודל הפרגולה, כמות העץ, סוג העץ, קורות העץ התומכים, סוג העמודים ועוד.

מומלץ לערוך סקר שוק בטרם הקניה, לבדוק מספר מחסני עץ וכמה בעלי מקצוע וכך להתאים לעצמכם ולחצר שלכם את פרגולת העץ היפה והאיכותית ביותר.

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן