אם סער יקים מפלגה נפרדת: הוא לא עובר את אחוז החסימה

בליכוד מודאגים. הפרנואידים שבסביבת נתניהו אומרים כי קיימת סכנה מוחשית שגדעון סער יפרוש שוב מהליכוד אם יובס בפריימריז כדי להקים מסגרת פוליטית חדשה או לחילופין כדי להצטרף לגורמי ימין קיימים בעלי אורינטציה דתית ימנית קיצונית.

 

תוצאות הפריימריז יוודעו עוד לפני סופהשבוע וכנראה שסער לא יגיע ל-40 האחוזים המקווים שיוכלו לבסס את מעמדו כיורש המועדף לאחר פרישתו הכפויה הצפויה של נתניהו. הואיל ולמעשה סער נותר מבודד לחלוטין ואין לו שום תמיכה פומבית של בכירי המפלגה, הרי שהוא בהחלט יכול למצוא עצמו מובס ומושפל. כמה זה מובס? אם ביבי משיג 70 אחוזים ויותר.

 

סער הימר על כל הקופה. בסקרים החיצוניים הוא נחל הצלחה מפתיעה הצופה התחזקות הימין וירידה מתונה מאוד לליכוד בראשותו לעומת ה-30 מנדטים שביבי יוכל אולי להשיג. אבל בפנים המצב שונה.

 

סער לא יוכל להשתלט על הליכוד ללא קרב קשה נגד יריבים אחרים ונראה שהמרוויח הגדול יהיה דווקא ניר ברקת שמסתמן כיורש האמיתי המקובל על כל חוגי הימין והמרכז כאחד כמו גם במגזר הדתי ואפילו החילוני. ברקת בנוי מחומרים של מנהיג אמיתי ואם הליכוד יבחר בו – אין ספק שהמפלגה תבטיח לעצמה עתיד וורוד.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי

 

 

קבלו צ׳ופר מיוחד:

http://www.news-israel.net/nlp

שיתוף:
מאמר קודםראשי הליכוד מאוחדים במטרה: לחסל את גדעון סער
המאמר הבאהרמטכ״ל כוכבי במצב רוח קרבי במיוחד
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.