מבזקים

היעד מס׳ 1 הגנרל האיראני סולימאני חוסל בבגדד

התפתחות דרמטית בעולם: הגנרל האיראני קאסם סולימאני חוסל בבגדד בידי כוח אמריקני – כך דווח הלילה בטלוויזיה הממלכתית של עירק. ארצות הברית נטלה אחריות לחיסול, שבוצע בהוראת הנשיא טראמפ.
 
הנשיא טראמפ מסר כי הוא הורה על ההתקפה נגד הגנרל האחראי אישית למותם של מאות אמריקנים ומי שתיכנן פעולות נוספות נגד דיפלומטים ומטרות של ארצות הברית.
.
סולמאני ביקר בבירה העירקית יחד עם סגן מפקד ארגון הגג של המיליציות הפרו-איראניות “אל-חשד א-שעבי”, אבו מהדי אל-מוהנדס. בהתקפה נהרגו לפחות אנשים נוספים. באיראן מדווחים על תדמהמה מן ההתפתחות.
 
.
הירי בוצע מן האוויר לעבר שני כלי רכב שאליהם הוכנסו שני הבכירים האיראניים בהגיעם לבגדד. הם חוסלו עם מאבטחיהם. כלי הרכב עלו באש והושמדו.
.
מדובר ביעד החיסול מספר אחת של ישראל, של ארצות הברית ושל סעודיה. הוא  נחשב במשך עשרות בשנים לעומד בראש כוחות טרור ומליציות פרו איראניות שחוללו התקפות רצחניות ברחבי העולם כולו.
 
הטלוויזיה הממלכתית בעיראק מסרה כי כי מפקד כוח קודס קאסם סולימאני וסגן מפקד משמרות המהפיכה המהווים  ארגון הגג של המיליציות הפרו-איראניות חוסלו בהתקפה מן האוויר בעת ששהו בנמל התעופה של בגדד. בהתקפה נהרגו לפחות חמישה בני אדם נוספים, שנמנו כנראה עם בכירי המליציות הפרו איראניות במדינה.
 
איראן מאשרת את הדיווח ומטילה את האחריות לא רק על האמריקנים אלא גם על ישראל. ישראל איימה לא אחת לחסל את סולימאני.
 
סוכנות הידיעות רויטרס קיבלה אישור מגורמים בפנטגון כי ארה”ב היא שתקפה שתי מטרות המקושרות לאיראן בבגדד. הירי בוצע ככל הנראה ממסוקי תקיפה אמריקניים.
בעקבות החיסול, קיימת דריכות ביטחונית נרחבת וצפייה לשמוע מה ייאמר בטהרן.
 
 
האמריקנים החליטו על החיסול בעקבות החרפת ההפגנות האלימות וההתקפות על מטרות אמריקניות בתחומי עירק כולל ההסתערות הגדולה על השגרירות האמריקנית בבגדד בשבוע שעבר. המעשה ייוחס לכוחות פרו איראניים המפירים את האיזון השילטוני במדינה. האמריקנים איימו במפורש על האיראנים בעקבות האירועים האחרונים ואף ביצעו עוד קודם לכן התקפות על יעדים פרו איראניים בעירק ובסוריה.
 
 
ראש הממשלה נתניהו התייחס מפורשות לסולימאני בחודש אוגוסט האחרון:
״שמעתי את הדברים של נסראללה. אני מציע לנסראללה להירגע. הוא יודע יפה מאוד שמדינת ישראל יודעת להגן על עצמה היטב, ולהשיב לאויביה כגמולם. אני רוצה להגיד לו ולמדינת לבנון, שמאכסנת את הארגון הזה השואף להשמיד אותנו, ואני אומר את זה גם לקאסם סולימאני: היזהרו בדבריכם, ועוד יותר היזהרו במעשיכם.״
 
.
פרטים נוספים – בכתבות נוספות כאן ב״עניין מרכזי״..
 
רמי יצהר Rami Yitzhar
עניין מרכזי
 
#המכללהלחדשנות בהנהלת רמי יצהר Rami Yitzhar ושות׳

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן