שלושה ימי אבל הוכרזו באיראן – ישראל הזהירה את נסראללה

איראן חווה זעזוע. חיסולו של קסאם סולימאני מהווה מכה בלתי נתפשת בידי 80 האיראנים והם דורשים נקמה.

 

הנשיא האיראני רוחאני והמנהיג הרוחני חמינאי מדברים על תגובה בלתי נמנעת אך השאלה היא היקף התגובה הצפויה. ארצות הברית קראה לאזרחיה לעזוב מייד את עירק וכוננות כליונה הוכרזה בכל הנציגויות והארגונים האמריקנים בעולם כולו עם הדגשה של המזרח התיכון ובעיקר בלבנון, במדינות המפרץ, בירדן ובמצרים.

 

סולמאני אחראי למותם של אלפי אמריקנים מאז תחילת העשור והנשיא טראמפ מתהדר כי הוא אישית מתן את פקודת החיסול. בארצות הברית קיימת דאגה וגורמים דמוקרטיים השמיעו ביקורת על החיסול בטענה שהדבר נעשה ללא סמכות, מבלי להיוועץ בקונגרס ותוך סיכון של הסתבכות במלחמה יקרה.

 

בישראל שוררת כוננות גבוהה. ארה״ב ובנות בריתה בנזרח התיכון נערכות עם זאת הגנתית אך גם התקפית. בטהרן מבינים שתגובה לא מדודה וסימלית תוביל לחורבן תשתיות שלה לרבות אתרי שאיבת הנפט. מחיר הזהב השחור זינק בעקבות החששות ממלחמה.

 

בישראל נערכים הגנתית. אתר החרמון נסגר ואזהרות חמורות שוגרו ללבנון במטרה להרתיע את החיזבאללה.

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםהיעד מס׳ 1 הגנרל האיראני סולימאני חוסל בבגדד
המאמר הבאסולמאני חוסל בשל בגידת ״גורם שיעי״
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.