מבזקים

מקורות ביון: קטאר מתווכת למניעת הסלמה איראנית

מקורות ביון זרים מדווחים על מאמצי הרגעה המושקעים ביממה האחרונה במטרה למנוע הסלמה בלתי מבוקרת של המצב במזרח התיכון.
 
על פי המקורות הללו, שאמינותם אינה מוטלת בספק, קטאר מובילה מהלך תיווך אינטנסיבי שנולד ביוזמת דונאלד טראמפ. הקטארים פועלים בקרב השלטון המתון בטהרן ומעבירים להפ מסרים של הרגעה לפיהם אין בדעת האמריקנים לחסל בכירים נוספים וכי המשימה האמיתית היא להביא לרגיעה.
 
גורמי הביון הללו מציינים בהערכתם כי חיסולו של קסאם סולימאני התקבל מאחורי הקלעים בקרב גורמי צבא בכירים באיראן בחיוב רב. סולימאני היה הגורם המסוכן ביותר שלדעת מפקדי הצבא הוביל את ארצם בנתיב התנגשות שעלול להרוס את המדינה ולהביא לחורבנה.
 
לא היה זה מקרה שהנשיא טראמפ הדגיש בנאום ההצדקה של פעולת החיסול כי ארצות הברית אינה פןעלת להפלת המשטר הנוכחי. סולימאני היה הגורם האופוזיציוני שהוביל לקיצוניות מסוכנת לנשיא המתון רוחאני לא היתה שליטה עליו הואיל והפך חביבו ואיש סודו של המנהיג העליון חמינאי.
 
וזאת לדעת, ברפובליקה האיסלאמית האיראנית כמו אצל החרדים אצלנו, אנשי דת וכוהנים הם הקובעים ולא הפוליטיקאים. השלטון הנוכחי הוא מתון למדי ובלי סולימאני אפשר שאיראן תצא לדרך אחרת אם לא תצא להרפתקה שתביא בהמשך גם לחיסולם של בכירים איראנים נוספים.
 
 
מי שהוטלה עליו משימת התיווך המיידית הוא שר החוץ הקטארי. מולו, הציב המשטר את שר החוץ זריף. השניים אמורים להתחיל במשא ומתן בזמן הקרוב ביותר ואפשר שמשלחת קטראית תגיע בחשאי לטהרן כבר בשעות הקרובות.
 
רמי יצהר Rami Yitzhar
עניין מרכזי
News-israel.net/nlp

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן