מבזקים

הנתפס בהעתקה או בשימוש בסמארטפון ייפסל זמנית

משרד החינוך מחמיר את הענישה על שימוש אסור בנייד בעת קיום הבחינות. נבחן שייתפס בהעתקה ‘תבניתית’ (תשובות בפורמט אחיד שחוזר על עצמו) או שייחשד בשימוש בטלפון נייד או שעון חכם – יאבד את זכותו האוטומטית להיבחנות חוזרת בשני המועדים העוקבים.
 .
כ- 40,000 נבחנים יפתחו מחר (יום ב’) את מועד בגרויות החורףבבחינת הבגרות בספרות, בכ- 600 מוסדות חינוך.  בסה”כ יבחנו  כ- 200,000 אלף תלמידים, ב-87 שאלונים במקצועות השונים.
 .
שר החינוך, הרב רפי פרץ:״מברך על פתיחת בחינות הבגרות של מועד החורף. אני חושב שבחינות אלו יעילות ביותר ומסייעות לתלמידים להפיק את המרב ממבחניהם והפריסה לאורך שני מועדים תורמת רבות לכך. תלמידים יקרים, אני סמוך ובטוח כי כל אחד ואחת מכם ישאף למצוינות לימודית שתבוא לידי ביטוי במבחנים הקרובים. בהצלחה רבה״.
 
מנכ”ל משרד החינוך, שמואל אבואב: “בחינות החורף מעניקות למערכת החינוך את הגמישות הנדרשת, כדי לאפשר לכל תלמידה ותלמיד למצות את הפוטנציאל שגלום בהם. אנו נחושים לאפשר לכל תלמיד, בכל מגזר, לצאת ממערכת החינוך עם תעודת בגרות, ומועדי החורף המורחבים מעניקים לתלמידים שלל אפשרויות להצליח. שיפרנו משמעותית את תהליכי העברת שאלוני הבחינה, ותהליכי העברת הציונים, בשלל אמצעים טכנולוגיים, ואני רוצה לאחל הצלחה רבה לכל הנבחנים – עלו והצליחו”.
 
.
עונת בגרויות חורף 2020 נפתחת השבוע והיא יוצאת לדרך, כש-200 אלף תלמידים צפויים להבחן במגוון תחומי הדעת השונים. הבחינה הראשונה תחל מחר בספרות,והאחרונה תסתיים ב-10.2.2020 בבגרות מורשות (איסלאם, דת נוצרית ודרוזית).
בחינת הבגרות באנגלית תתקיים ב- 16.1.2020במסגרתה צפויים להבחן כ-100,000 תלמידים מכ- 1,100 בתי ספר. בחינת הבגרות במתמטיקה תתקיים ב- 23.1.2020 כש- 85,000 תלמידים מכ-1,100 בתי-ספר צפויים לקחת בה חלק.
כחלק מתהליך התייעלות ושמירה על איכות הסביבה, אגף הבחינות מרחיב את הליך הזנת הציונים באמצעים ממוחשבים, והשנה, לראשונה, כלל הציונים ידווחו באמצעים אלקטרוניים. לא ידווחו עוד ציונים באמצעות טפסים. דבר זה יחסוך ניירת וביורוקרטיה, ויאפשר בקרה יעילה יותר על התהליכים והעברת המידע.
 .
חידושים נוספים:
הוחמרה הענישה על שימוש אסור בטלפון הנייד או באביזרי תקשורת אחרים בעת קיום הבחינות. נבחן שבחינתו נפסלה בגין עדות לשימוש בטלפון נייד (או אביזר אחר המשמש לאותן מטרות דוגמת שעון חכם) או נבחן שהשיב במחברתו על שאלון אחר מהשאלון בו נבחן או שהשיב תשובות בפורמט אחיד שחזר על עצמו בהיקף רחב – זכותו של התלמיד להיבחנות חוזרת באותו מקצוע תושעה לשני המועדים העוקבים.
 
.
טוהר הבחינות: מועדי שיגור השאלונים ופתיחת הכספות יתבצעו באופן דיפרנציאלי, כדי למנוע חשיפה מוקדמת, טרם הבחינה, לשאלונים עתירי סיכון.
 
.
ייעול ומניעת בלבול: השנה נצמצם משמעותית את הצורך להדביק באופן ידני מדבקות על מחברות הנבחנים.
 
.
עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן