הפצצה מסתורית של משאית איראנית בגבול עירק סוריה

על פי דיווחים ערביים הופצצו הלילה מחסני אמל"ח וציוד המשוייכים למליציות פרו איראניות באזור אל-בוכמאל שבגבול עיראק-סוריה. לפחות 8 בני אדם נהרגו בהתקפה, שלא היתה הפצצת נדל״ן לצורכי תעמולה בלבד.

 

המקום היה תחת תצפית ומערב של מל״טים בלתי מאויישים שאספו מידע באשר למתרחש במקום. מטרת ההפצצה היתה ככל הנראה משאית ספציפית שנעה במקום.

 

זהות התוקפים אינה ידועה לפי שעה. באחד המקורות הועלתה השערה שמדובר בתקיפה ישראלית.

 

המטרה העליונה של ההפצצות באזור היא למנוע בכל מחיר מן האיראנים להקים בסיסים ומאחזים שיאפשרו תנועה קרקעית שוטפת בין טהרן לביירות.

 

לא רק לישראל ולארצות הברית אין עניין לאפשר מצב כזה אלא גם לאסד ולממשל הלבנוני אין רצון להעמיק את הנוכחות האיראנית מעבר לקיים היום.

 

בהמשך נדע מי ביצע את ההפצצה ונדווח.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםההצפות עלולות לזלוג מתל אביב לשפלה
המאמר הבאכבאות והצלה פירסמה אזהרה לציבור
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.