מבזקים

מלחמת עולם בימין: השמצות, לכלוכים ופיצול

הרשימות המרכזיות שמימין לליכוד, ירוצו בבחירות הקרובות בשני ראשים. אחרי שהציונות הדתית הידרדרה תחת רפי פרץ להתמודדות משותפת עם מי שמיוחסות להם דוקטרינות קיצוניות במיוחד הרי שמול הבית היהודי ובן גביר ירוצו הימין החדש של בנט ושקד עם הבית הלאומי של סמוטריץ׳.
 
בהודעת הימין החדש והאיחוד הלאומי נאמר כי ההסכם שנחתם משאיר דלת פתוחה לצירוף שיוויוני ומכבד גם למפלגת הבית היהודי.
.
 
*יו״ר הימין החדש, שר הביטחון נפתלי בנט:* ״זה יום גדול. איחדנו מחדש את הבית. הובלנו לאחדות גדולה בימין האידיאולוגי ובציונות הדתית – ממסורתיים ועד חרד״לים, מכיפה סרוגה ועד כיפת שמיים, מתל אביב ועד קדומים. אני קורא לידידי הרב רפי להצטרף אלינו מיד למפלגה אחת מאוחדת לניצחון המחנה הלאומי״.
*
יו״ר הימין החדש, ח״כ איילת שקד:* ״אני מברכת על החיבור עם האיחוד הלאומי. בצאלאל סמוטריץ הוא שותף וחבר לדרך. החיבור עימו מאחד את כל זרמי הציונות הדתית והימין החילוני האידיאולוגי ויבטיח הקמת ממשלת ימין יציבה ובטוחה. אני קוראת לבית היהודי להצטרף אלינו״.
*
יו״ר האיחוד הלאומי, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ׳:* ״בשבועות האחרונים אנחנו עושים הכל כדי להגיע באחריות אמיתית לחיבורים שיביאו בשורה אמיתית ותקווה לבוחרי הציונות הדתית והימין האידיאולוגי. לשמחתי עשינו הלילה צעד משמעותי וגדול, ובעזרת השם נשלים את האיחוד המלא עם הבית היהודי בשעות הקרובות״.
.
*הבית היהודי המאוחד:*
״נחשף פרצופם האמיתי של בצלאל סמוטריץ ונפתלי בנט – ריסוק הציונות הדתית.
נפתלי חוזר לטעות המרה של מועד א׳ ועכשיו הצטרף בצלאל לטעות החמורה.
מתחילת הדרך קראנו לאחדות השורות אך הם העדיפו לפצל את המחנה ולפגוע במחנה הימין כולו.
פתאום לא מעניין את בצלאל פריימריז פתוחים, התמודדות דמוקרטית או מיזוג מפלגות, אלא רק הכסא החם בימין החדש.
הבית היהודי המאוחד ימשיך קדימה ונודיע על המשך המהלכים בקרוב.״
*
וראש מועצת שומרון
יוסי דגן פנה לראשי מפלגות הימין: שר החינוך ח”כ הרב רפי פרץ יו”ר הבית היהודי, שר התחבורה ח”כ בצלאל סמוטריץ יו”ר מפלגת האיחוד הלאומי, איתמר בן גביר יור מפלגת עוצמה יהודית ושר הבטחון ח”כ נפתלי בנט יור מפלגת הימין החדש וקרא להם למצוא את הדרך להתאחד
“גורל המחנה הלאומי כולו על כתפיכם. ועיני כל נשואים אליכם. זה הזמן לשים בצד שיקולים זרים ולא רלוונטים ולמצוא את הדרך – להתאחד. גם ברמה האישית ברור שאם לא יהיה איחוד כולכם תתרסקו ותרסקו את ארץ ישראל אתכם. אם תתאחדו כולכם תבחרו.
עוד מוסיף דגן: לא ייתכן שהפוליטקאים שמייצגים את הציבור הכי אידיאולוגי הם אלה שמאבדים מנדטים פעם שלישית ברציפות. צריך לסיים עם הסאגה הזו.
ארץ ישראל לא תסלח למי שיביא בפעם השלישית לאיבוד מנדטים יקרים ואיבוד כוחו של מחנה הימין. ההתיישבות וארץ ישראל לא יכולים לשלם את המחיר. וההיסטוריה תשפוט את מי שיניח היום בצד את האינטרס הציבורי”
כזכור במערכת הבחירות הראשונה במרץ 2019 סירבו בנט ושקד להתאחד עם הבית היהודי האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית והביאו לאיבוד של כ 3 מנדטים למחנה הלאומי. במערכת הבחירות השניה התאחדו הימין החדש עם הבית היהודי והאיחוד הלאומי אולם סירבו לתת מקום לעוצמה יהודית מה שהביא לאיבוד של מנדטים למחנה הלאומי. וכעת שוב נמצאים מצד אחד הבית היהודי עם עוצמה יהודית ומהצד השני הימין החדש עם האיחוד הלאומי. כאשר לא ברור אם מי מהם יעבור את אחוז החסימה
 
עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן