מבזקים

רשמי סיור במנהרת טרור שנישפה בגבול הצפון

עשרות חברי מליאת מועצת העיתונות והתקשורת בישראל ערכו סיור עם מכון עלמא בגבול הצפון: הצבא במנהרת טרור בזרעית  ומפגש זיכרון לאל”מ נביה מרעי ז”ל בחורפיש.

.

מוטי רוזנבלום מסכם:

יכולתי לפתוח את הפוסט הזה, בתיאור קצר וענייני על סיור מסקרן (ודי מפחיד), במנהרת טרור של החיזבאללה שנתגלתה ליד זרעית בגבול הצפון ותוך כדי כך, לתבל את התמונות, בכמה הארות והסברים נבחרים, מהסקירה הביטחונית של סגן מפקד עוצבת הגליל, אלוף משנה יאיר אור.

.

הייתי ודאי גם מנצל את ההזדמנות הנוחה הזאת, על-מנת להודות לאל”מ הצעיר יאיר, על הדברים המעניינים שאמר (ושיכול היה לגלות…), אשר שפכו מעט אור, על מה ועם אנו נאלצים להתמודד ואולי גם לספר מעט יותר על הקיבוצניק הצעיר הזה – כמובן, רק אחרי אישור הצנזור…

אחר-כך הייתי משתדל להביא כמה שיותר מידע חשוב, ומרתק שהעבירה אלינו במיומנות רבה, המארחת שלנו בסיור, סא”ל (במיל.), שרית זהבי, מנכ”לית ומייסדת מכון עלמא , שהוא מרכז מחקרי וחינוכי, העוסק באתגרי הביטחון ישראל בגבול הצפוני.

.

יכולתי גם להשקיע יותר מילים בנפשות הפועלות ולהודות לכל אלהשאירחו אותנו בסיור הכל-כך מרתק ומעניין ואני מתכוון ל“שומרי הסף” שלנו בצפון המדינהשרית זהבי וקריסטינה חן, ד”ר שמעון כרמי (לשעבר איש שב”כ ומרצה באקדמיה) ואלה מצנע ואיברהים אבו חמד ואחרים.

.

אלה העושים כמיטב יכולתם לעזור לכולנו לדעת לעמוד על המשמר.אחרי שהחשיכה כבר עטפה את המדינה הרטובה והקרה, ישבנו באוטובוס עייפים ועדיין מנסים לעכל את כל מה שראינו ושמענו, עיינתי שוב, בפעם המי יודע כמה, בספר שהעניק לכולנו, אל”מ (במיל.) מופיד מרעי, על אחיו הגדול, אל”מ נביה מרעי ז”ל, שנהרג מירי צלף ברצועת עזה, ב-27 בספטמבר 1996, המגולל את סיפור חייו של הקצין הלוחם, בן העדה הדרוזית.

.

מנהרת הטרור שנחשפה. 
 
 

אבל מסתבר לי כי בדרך חזרה, לא רק “ההרים גבוהים יותר”, אלא גם המחשבות לא נותנות מנוח והן מתרוצצות בראשך ואתה מגלה עד כמה דומים חיינו כאן בארץ הקטנה והעצובה הזאת, מבלי הבדל דת גזע ומין ואחים שכולים יש גם בחורפיש וגם בראשון לציון.

.

אז הוחלט ביני לביני, לתת לתמונות שצילמנו – בעיקר יוחאי רוטנברג. 

 
מוטי רוזנבלום, מנכ״ל מועצת העיתונות והתקשורת בישראל
 
עניין מרכזי
 

גילוי נאות: רמי יצהר
Rami Yitzhar עורך ״עניין מרכזי, הוא חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל.
 
.
רמי יצהר – הביוגרפיה העיסקית, שמניבה לכם תוצאות: עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״.
.
עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגלצ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב.
.
בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר.
.
עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.
.
#ענייןמרכזי #המכללהלחדשנות #רמייצהר #השיטהשלרמייצהר News-israel.net/nlp עניין מרכזי News-israel.net
 
News-israel.net/nlp
 
 
 
 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן