מבזקים

מיקרופון אלחוטי – סוגים עיקריים ודגשים לקנייה

בתי עסק, מוסדות שונים, ארגונים ובעלי מקצוע מתחומים שונים עושים שימוש שוטף ויומיומי בציוד הגברה ובמיקרופונים מסוגים שונים. החל מנגנים, זמרים ומבצעים למיניהם ועד לגני אירועים, מדריכות כושר ומדריכי טיולים, מאולפני טלוויזיה ועד לחברים שאוהבים לעשות ערבי קריוקי יחדיו – השימוש במגוון של ציוד הגברה דוגמת מיקרופונים אלחוטיים מסוגים שונים הוא חלק בלתי נפרד מההתנהלות והעבודה היומיומית של מקומות רבים ושל אינספור אנשים. בעוד אנחנו חיים בעידן האלחוטי והדיגיטלי, ניתן למצוא כיום ביקוש רב למיקרופונים אלחוטיים מסוגים שונים. להלן סקירה של כמה מסוגי המיקרופונים האלחוטיים העיקריים הזמינים בשוק, כמו גם דגשים בסיסיים לקנייתם –
 
מיקרופון אלחוטי ידני – סוג המיקרופון האלחוטי הפשוט והמוכר ביותר. מדובר למעשה במיקרופון “רגיל” מהצורה המוכרת, אך כזה הפועל באופן אלחוטי ומתקשר עם יחידה ניידת המתחברת למערכת ההגברה. במקרה של רכישת מיקרופון אלחוטי ידני יש לשים לב לשם היצרן והמותג שרוכשים, והאיכות המיוחסת להם. זאת מכיוון שקיים טווח רחב יחסית של רמות איכות (ומחירים) שונות בקטגוריה זו, החל ממיקרופונים אלחוטיים ידניים מקצועיים ואיכותיים ביותר ועד למיקרופון אלחוטי ידני עבור קריוקי, הנחשב לחובבני יותר, אך גם זול הרבה יותר.
 
מיקרופון אלחוטי מדונה – הכוונה כאן היא למיקרופון קטן וקומפקטי אשר “נתפס” על הראש ובעצם משחרר את הידיים מהצורך לאחוז במיקרופון. בעוד ניתן לראות מיקרופונים אלחוטיים מסוג זה לרוב אצל טלפניות וכד’, מדובר במיקרופון האולטימטיבי גם עבור מדריכות ומדריכי כושר, למשל, כמו גם מדריכי טיולים או כל אדם אחר אשר זקוק לציוד הגברה קומפקטי אשר ילך ויזוז איתו ללא הפרעה, ויצליח להגביר את קולו על מנת שכלל הנוכחים יוכלו לשמוע ללא בעיה. ברכישת מיקרופון אלחוטי מומלץ למדוד לפני הרכישה את יחידת הראש ולראות שהיא אכן “יושבת עליכם” בצורה נוחה וטובה, כי אתם יכולים להתנועע ולזוז בלי שהמיקרופון ייפול או יחליק וכו’.
 
מיקרופון אלחוטי דש – סוג זה של מיקרופון אלחוטי הוא קטן וכמעט בלתי נראה, והוא מתחבר לדש החולצה או המקטורן (ומכאן שמו…).  כולנו מכירים מיקרופון מסוג זה מהטלוויזיה – הן מגישים והן מרואיינים למיניהן עונדים לרוב מיקרופון אלחוטי דש, המאפשר להם לדבר ולהתנהל כרגיל בלי לעשות שום דבר מיוחד (כמו להחזיק מיקרופון בידיהם…). מיקרופון אלחוטי דש מתאים במיוחד למצבים ולמקומות ספציפיים, ויכול להתאים גם למדריכי קבוצות וטיולים (ולא רק למרואיינים בטלוויזיה…). בעת רכישתו יש לוודא כי המיקרופון האלחוטי דש שאתם שוקלים לרכוש הוא אכן חזק מספיק ביכולת ההגברה שלו, ומומלץ לבצע לפחות בדיקה מקדימה בחנות, לפני הרכישה.
 
בכל סוגי המיקרופונים האלחוטיים הללו מומלץ ביותר לברר מהם פרטי האחריות שאתם מקבלים עם המיקרופון, האם היא כוללת תיקונים ובתוך כמה זמן, אילו תקלות היא אינה מכסה וכו’. בציוד הגברה עדין ורגיש מעין זה, מומלץ להצטייד באחריות טובה וארוכה…

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן