נמנע חיסולו של ראש הביטחון המסכל בגדה

דאגה בישראל נוכח ההסלמה במאבק הפנימי בפתח לקראת האפשרות של חילופי מנהיגות בגדה. המאבק בתוככי ארגון הפתח חריף לא פמות מן המאבק של התנועה כולה בחמאס שגם הוא זומם להשתלט על הגדה.

 

 

על פי פרסומים ערביים שאושרו על ידי גורמים ישראליים המאבק האלים הוא בעיקרו בין בכירי המודיעין הפלסטיני. ברמאאלה אומרים כי נעצרה חולייה של אנשי פתח שחלקם נחשב ממקורבי מפקד מנגנון המודיעין הכללי לשעבר תאופיק טיראווי.

 

אנשי החולייה, שכללה גם אנשי ביצוע שישבו בכלא הישראלי, תיכננו לחסל את ראש המודיעין הכללי בגדה מאג'ד פראג' ולרצוח גם כמה מבני משפחתו וממקוריו.

 

.

הביטחון המסכל בגדה, שמקיים יחסי עבודה הדוקים עם הביטחון הישראלי, לכד גם מצבור נשק ומטעני חבלה שייועדו לביצוע החיסולים. בין היתר התקיימו מעקבים ואיסוף מידע אודות המועמגים לחיסול.

.

לא נמסר כמה בני אדם נעצרו והאם בין המבוקשים מצוי גם טיראווי עצמו המצוי בסכסוכים אישיים עם חלק ניכר מאנשי הפתח.

 

.

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי

 

שיתוף:
מאמר קודםהספין של ליברמן – סיור ביש״ע נגד נתניהו
המאמר הבאהמשטרה חוקרת אלימות בספורט
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.