בעקבות תוכנית טראמפ: דאעש הכריז מלחמה על ישראל

לראשונה מאז הקמתו, הכריז היום ארגון המדינה האיסלאמית דאעש רישמית על מלחמה בישראל. ההכרזה מגיעה על רקע תוכנית טראמפ וכוונת ישראל לספח חלקים בגדה.

 

גאעש אמנם הובס צבאית בעירק ובסוריה אך יש לו עדיין כיסי פעילות צבאית וטרוריסטית במזרח התיכון בעיקר בתחומי סוריה, סיני, לוב ומדינות נוספות באפריקה.

 

ההכרזה על המלחמה בישראל היא חלק מהדוקטרינה של המנהיג החדש של הארגון שהחליף את אל בגדדי שחוסל. המנהיג החדש הוא מוסלמי אדוק, לא ערבי ממוצא טורקמני. נחשב קיצוני בדעותיו וגורמי מודיעין זרים מעריכים כי פעילותו תכלול בעיקר קריאה למעשי טרור בתחומי ישראל ונגד מטרות ישראליות בעולם.

 

דובר דאעש, השייח' אל-מוהאג'יר אל-קוריישי, המכונה אבו חמזה, פרסם הודעה הקוראת לאנשי דאעש, בייחוד בסיני ובסוריה, לצאת לפעולות נגד ישובים ישראליים כולל בנשק כימי. בקלטת שמע אמר שעל חסידי הארגון לכבוש יישובים ישראליים ולהפוך אותם לשדה ניסויים בעבור אמצעי הלחימה והטילים שלהם, גם הכימיים.

.

אל-קוריישי קרא לערביי ישראל להצטרף למאבק במטרה להכשיל את יישום תוכנית המאה של טראמפ. הדובר הדגיש כי נפתח עידן חדש של מלחמה ביהודים בהמהגת המנהיג החדש של דאעש.

במערב מעריכים שהמנהיג החדש הוא מיר מוחמד עבד א-רחמן אל-מוואלי א-סלבי.

.

ובינתיים עורכים כוחות סוריים ואיראניים בסיוע רוסי מתקפה נרחבת על כיסי ההתנגדות שנותרו בתחומי סוריה. שר החוץ האמריקני פומפאו האשים את מנהלי המתקפה באזור אידליב בכך שהם מפירים הסכמות להפסקת אש.

מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו גינה את מעשיהן של רוסיה, איראן, כוחות הצבא של משטר אסד ואת החיזבאללה ואמר כי הם מונעים במכוון את הסכם הפסקת האש בצפון סוריה.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםהחמאס הפעיל מרגלים לאיתור מטרות לירי טילים במרכז הארץ
המאמר הבאישראלים מורשים לנסוע לסעודיה אך לא בדרכון ישראלי
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.