מבזקים

בעקבות תוכנית טראמפ: דאעש הכריז מלחמה על ישראל

לראשונה מאז הקמתו, הכריז היום ארגון המדינה האיסלאמית דאעש רישמית על מלחמה בישראל. ההכרזה מגיעה על רקע תוכנית טראמפ וכוונת ישראל לספח חלקים בגדה.
 
גאעש אמנם הובס צבאית בעירק ובסוריה אך יש לו עדיין כיסי פעילות צבאית וטרוריסטית במזרח התיכון בעיקר בתחומי סוריה, סיני, לוב ומדינות נוספות באפריקה.
 
ההכרזה על המלחמה בישראל היא חלק מהדוקטרינה של המנהיג החדש של הארגון שהחליף את אל בגדדי שחוסל. המנהיג החדש הוא מוסלמי אדוק, לא ערבי ממוצא טורקמני. נחשב קיצוני בדעותיו וגורמי מודיעין זרים מעריכים כי פעילותו תכלול בעיקר קריאה למעשי טרור בתחומי ישראל ונגד מטרות ישראליות בעולם.
 

דובר דאעש, השייח’ אל-מוהאג’יר אל-קוריישי, המכונה אבו חמזה, פרסם הודעה הקוראת לאנשי דאעש, בייחוד בסיני ובסוריה, לצאת לפעולות נגד ישובים ישראליים כולל בנשק כימי. בקלטת שמע אמר שעל חסידי הארגון לכבוש יישובים ישראליים ולהפוך אותם לשדה ניסויים בעבור אמצעי הלחימה והטילים שלהם, גם הכימיים.

.

אל-קוריישי קרא לערביי ישראל להצטרף למאבק במטרה להכשיל את יישום תוכנית המאה של טראמפ. הדובר הדגיש כי נפתח עידן חדש של מלחמה ביהודים בהמהגת המנהיג החדש של דאעש.

במערב מעריכים שהמנהיג החדש הוא מיר מוחמד עבד א-רחמן אל-מוואלי א-סלבי.

.

ובינתיים עורכים כוחות סוריים ואיראניים בסיוע רוסי מתקפה נרחבת על כיסי ההתנגדות שנותרו בתחומי סוריה. שר החוץ האמריקני פומפאו האשים את מנהלי המתקפה באזור אידליב בכך שהם מפירים הסכמות להפסקת אש.

מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו גינה את מעשיהן של רוסיה, איראן, כוחות הצבא של משטר אסד ואת החיזבאללה ואמר כי הם מונעים במכוון את הסכם הפסקת האש בצפון סוריה.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן