טראמפ צלח את נסיון ההדחה אבל ביידן ינצח אותו בבחירות

הסנאט האמריקני, שבו קיים רוב רפובליקני, הצביע נגד אפשרות להציג עדויות וראיות בתהליך הדחת טראמפ. כתוצאה מכך תתקיים בימים הבאים הצבעה פוליטית שתחסל את הליך ההדחה.

 

שאלת המפתח היא מה תהיה ההשפעה של עשרות שעות השידור החי ומאות כתבות הפרשנות על חלק מסויים מאזרחים הרפובליקנים בבואם להחליט האם להצביע שוב עבור טראמפ לקדנציה נוספת בבית הלבן.

 

אבל הבעיה של השמאל האמריקני דומה לבעיה של השמאל בעולם: הוא מפורר, חסר מנהיגות ונעדר עמוד שידרה רעיוני מוצק. כרגיל, עשרות מתמודדים על המועמדות הדמוקרטית. כרגע נראה שהמאבק הוא בין סגנו של אובמה ביידן לסנדרס. ביידן יוכל לנצח את טראמפ והפחד ממנו הוא שהביא את טראמפ למחזה המביש העובר עליו בניסיון ההדחה. טראמפ ניסה לגייס את האוקראינים ללכלך את ביידן כתנאי לקבלת סיוע אמריקני ועכשיו כל הסיפור הזה אינו משחק לטובתו.

 

עניין מרכזי

 

שיתוף:
מאמר קודםנשיא צרפת מחדש יריבות עתיקה עם בריטניה בעקבות הברקזיט
המאמר הבאהאם כדאי לצאת אל מסעדה במוזיאון ארץ ישראל?
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.