מבזקים

מהומת כחלון ו״קשריו המיוחדים״ עם השופטת

בעקבות פרשיית השופטת כרייף והמסרונים לשר כחלון התנועה לאיכות השלטון לשר המשפטים: הקם ועדת בדיקה ממשלתית בנוגע להליך מינוי שופטים בישראל.
 
*
לאור הפרסומים על קשריו של שר האוצר עם השופטת ועל מנת להשיב את אמון הציבור במערכת אכיפת החוק והמשפט ולהביא למיצוי הדין כלפי אלו שהשחיתו והרקיבו את המערכת – חובה להקים ועדת בדיקה.
*
התנועה לאיכות השלטון פנתה הבוקר (ג’) לשר המשפטים, אמיר אוחנה, בדרישה שיורה על הקמת ועדת בדיקה ממשלתית שתבחן לעומק את אופן טיפולה של מערכת אכיפת החוק בפרשות מינויי השופטים, על ידי יושב ראש לשכת עורכי הדין היוצא אפי נוה, וכן בהליך למינוי שופטים בישראל בכללותו, על מנת להבטיח כי פרשות אלו וגרורותיהן ייחקרו לעומק ולרוחב, במטרה להשיב את אמון הציבור במערכת אכיפת החוק והמשפט, ולהביא למיצוי הדין כלפי אלו שפגעו והשחיתו מערכת זו. לדברי התנועה, דבר שמתחזק נוכח הפרסומים בכלי התקשורת בעניין קשריו של שר האוצר, חה”כ משה כחלון, שכיהן גם כחבר הוועדה לבחירת שופטים, עם השופטת אסתר כרייף.
.
לאור החומרים החדשים אשר פורסמו אמש, עולה צורך ממשי לחקור את הפרשה עד תום ולהפיק לקחים נדרשים גם באמצעות ועדת בדיקה ממשלתית – ואף במחיר של חשיפת כשלים מערכתיים – שהרי פרשה זו פוגעת אנושות באמון הציבור במערכת המשפט, בניקיון הכפיים של הגורמים השונים וביכולתה של המערכת לבחון את עצמה ולתקן כשלים שצצים, על אחת כמה וכמה כשאנו עוסקים בגורמים בכירים במיוחד במערכת המשפטית.
.
עו”ד תומר נאור, ראש האגף המשפטי בתנועה לאיכות השלטון: בסמכותו של שר המשפטים למנות ועדת בדיקה ממשלתית,. אנחנו מבקשים מהשר אוחנה שיורה על הקמת הועדה הממשלתית, בראשות שופט בדימוס, בנושא אופן טיפולה של מערכת אכיפת החוק בפרשות עוה”ד נוה, בפרשת חה”כ משה כחלון, ובפרט בנוגע להשלכותיה על הליך מינוי השופטים במדינת ישראל.
.
עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן