ממשלת סודן: השליט פעל בניגוד לדעתנו

השליט הסודאני שנפגש עם נתניהו סופג ביקורת נוקבת בארצו וקיים אף חשש שיודח. הממשלה הסודאנית פרסמה הודעת גינוי למהלך, הודיעה שהיא תומכת בפלסטינים והכריזה כי צעדים מסוג זה של יישנו.

 

השליט, עבד אל-פתח בורהאן, הסביר כי המהלך ננקט כחלק מהאינטרסים החאומיים להתקרב לארצות הברית ולזכות מתמיכתה הפוליטית ובעיקר הכלכלית.

 

שר התקשורת הסודאני, פייסל מוחמד סאלח אמר כי "הממשלה מודיעה כי היא מתנגדת ליוזמת בורהאן שנפגש עם נתניהו. הפגישה מהווה הפרה של החוקה הסודנית".

 

"בעקבות המהלך שלא היה ידוע מראש התקיימה פגישה בין הממשלה למועצת השלטון. החוקה מעניקה סמכות רק לממשלה לפעול בענייני יחסי חוץ, והפגישה באוגנדה סותרת את העמדה המוכרת של סודאן בתמיכתה בסוגיה הפלסטינית. הוחלט שלא ייעשו בעתיד כל צעדים כאלה".

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודם284 אלף הזרקות בוטוקס רשמיות בוצעו אשתקד בישראל
המאמר הבאנכשל ניסיון לזייף את ההצבעה: עדן אלנה תשתתף באירוויזיון
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.