מבזקים

כלים שימושיים לבעלי אתרים

אם אתם בעלי אתרים שאינם נעזרים בשירותי מקדם אתרים מקצועי, אין זה אומר שאינכם יכולים לעקוב אחר מצב האתר ולשפר אותו במידת הצורך. כל שדרוש לכם הוא הכלים הנכונים, ועל כמה מהם תוכלו לקרוא במאמר זה  
 
האינטרנט הוא זירה תחרותית ביותר, שבה מיליוני אתרים נאבקים על מקומם בדפי תוצאות החיפוש של גוגל. לכל בעל אתר ידוע היום כי מיקום טוב בדפי תוצאות החיפוש של מנוע החיפוש המוביל בעולם הוא תנאי הכרחי להצלחת האתר ושלצורך השגת מטרה זו נדרשת פעילות קידום אתרים מקצועית, ועדיין בעלי אתרים רבים בוחרים שלא להיעזר בשירותיו של מקדם אתרים מקצועי מסיבות שונות ומגוונות.
עבור אותם בעלי אתרים שבחרו שלא להיעזר באיש מקצוע בתחום קידום האתרים עומדת האפשרות לקדם את האתר בעצמם או לכל הפחות, לבצע ניטור, מעקב ופעולות בסיסיות הכרחיות להצלחת האתר. לפניכם כמה כלים שימושיים לשימושם של בעלי האתרים:
 
Copyscape
 
כלי לבדיקת שכפול תוכן ברחבי הרשת. שכפול תוכן מתרחש כאשר אתרים שונים מעלים את אותו התוכן לדפים שלהם. גוגל אינה מעוניינת לאנדקס תוכן כפול, ועל כן במקרה שבו היא מזהה שכפול תוכן, היא תבצע בדיקה ותחליט בעצמה איזה דף מכיל את התוכן המקורי ורק אותו היא תאנדקס. כך, אם העליתם לאתר שלכם תוכן שאינו מקורי, אתם עלולים להיפגע. בנוסף לכך, אם מישהו אחר העתיק את התוכן מהאתר שלכם אתם גם עלולים להיפגע. אז מה עושים? משתמשים בכלי Copyscape לצורך זיהוי שכפולי תוכן, ואם התגלו כאלו – יש לטפל בהם באמצעות פנייה לאתר שהעתיק את התוכן המקורי שלכם או באמצעות הסרת התוכן שאינו מקורי מהאתר שלכם, בהתאם לנסיבות.
 
Header Check
 
כלי לבדיקת קוד החזרה של דף אינטרנט. דף אינטרנט תקין אמור להחזיר קוד תגובה 200 וישנם עוד קודי חזרה שונים שדף עשוי להחזיר, כגון 404 או 500. כאשר אנחנו מנהלים או מקדמים אתר אינטרנט חשוב לנו לשלוט בקוד החזרה של הדפים ולוודא שכל דף מחזיר את הקוד הרצוי. לשם כך אנו משתמשים בכלי זה ובדומים לו באופן קבוע ובכל פעם שחל שינוי משמעותי באתר.
 
SEOquake
 
כלי זה הוא למעשה סרגל כלים לדפדפן המאפשר לבצע ניתוחים ובדיקות בסיסיות לכל אתר ברחבי הרשת. הכלי מציג ניתוח של פרמטרים רבים ומגוונים בדף הנבדק שיש להם חשיבות מבחינת SEO (קידום אתרים) ושל הקישורים הפנימיים והחיצוניים של האתר. זהו אינו כלי מקיף וחזק כמו כלים אחרים שקיימים בשוק, אך הוא קל לשימוש וללא תשלום, כך שהוא מאפשר לבעלי אתרים לקבל מידע רב ערך ללא השקעה רבה מצידם. כעת נותר להם רק לנתח היטב את הנתונים, להסיק מסקנות נכונות ולמטב את האתר בהתאם לתוצאות.
 
WebCEO
 
מערכת קידום אתרים מקיפה וחכמה הכוללת מגוון גדול של כלים חזקים ואיכותיים הדרושים לצורך קידום אתר אינטרנט: כלי מדויק ואיכותי של בדיקת מיקום בגוגל ובמנועי חיפוש נוספים, סריקות קישורים של האתר ושל המתחרים, ניתוח דפי נחיתה ומצב SEO של האתר, איתור בעיות טכניות באתר ועוד. המערכת משלבת מידע משלל כלים אחרים כגון מג’סטיק, Google Search Console ועוד ליצירת גוף ידע שימושי ביותר בעבור כל בעל אתר או מקדם אתרים. זוהי מערכת מקצועית בתשלום המשמשת חברות קידום אתרים בעולם כולו וכן בעלי אתרים שרוצים לקדם בעצמם, ויש לה שלל שימושים שיועילו לכל בעל מקצוע בתחום.
 
לסיכום, ישנם כלים רבים ושונים שיכולים לסייע לבעלי אתרים בניטור מצב האתר ובמציאת נקודות לשיפור ולתיקון. החוכמה היא תמיד להישאר עם האצבע על הדופק ולהגיב על כל שינוי או בעיה בהקדם וברצינות.
 
 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן