מבזקים

בנט מאיים בחיסול בכירים בחמאס

שר הביטחון נפתלי בנט פצח באיומים גלויים על הזרוע הצבאית של החמאס. האיום הוא בחיסולים אישיים בנוסח חיסול סולימאני לא מזמן והשייח אחמד יאסין בזמנו בעזה.
 
האיומים של בנט מגיעים בעקבות הפיכתו של שר הביטחון לבדיחה עצובה. האיש שהצטיין בביקורת נוקבת על כל שרי הביטחון הקודמים ובראשם על נתניהו הפך שק האיגרוף הכי מוכה בזירה התקשורתית נוכח חוסר האונים המוחלט שהוא מגלה כשר ביטחון מכהן.
 
תחת בנט המדינות היא הרופסת ביותר בשנים האחרונות והיום הוא החל בקמפיין האיומים.
 
היום אמר בנט: “ההתנהלות המופקרת של ראשי חמאס מקרבת אותנו לפעולה קטלנית מולם. לא נודיע מתי, אף אחד לא יהיה חסין”. הרושם הוא שדבריו מתואמים עם נתניהו ששיחרר איום משלו: “אנחנו ערוכים לפעולת מחץ נגד ארגוני הטרור בעזה”.
 
 
בנט סייר בפיקוד הדרום ובהודעה שפורסמה בשמו נאמר: סיימתי כרגע הערכת מצב באוגדת עזה. מדינת ישראל אינה חפצה במלחמה מול חמאס בעזה, אבל יש לנו מחויבות לביטחון תושבי הדרום, אמר בנט בתום הערכת המצב. “ההתנהלות המופקרת של ראשי חמאס מקרבת אותנו לפעולה קטלנית מולם”.

.
והאיום עולה מדרגה תוך סתירה מהדהדת. מצד אדם הוא מאיים בחיסולים ומצד שני: ״לא נודיע מתי ולא נודיע היכן. הפעולה תהיה שונה מאוד מקודמותיה, אף אחד לא יהיה חסין. בפני חמאס עומדת הברירה: לבחור בחיים ובשגשוג כלכלי, או לבחור בטרור ולשלם מחיר כבד מנשוא. מעשיהם יקרבון ומעשיהם ירחיקון”.
.

בהערכת המצב השתתפו מפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי, סגן הרמטכ”ל, אלוף אייל זמיר, מפקד אוגדת עזה, תא”ל אליעזר טולדנו, ונציגי מתאם הפעולות בשטחים, שב”כ והמל”ל.
.
 
וזה הנוסח של דברי נתניהו בפתח ישיבת הממשלה: “אני רוצה להבהיר – אנחנו לא נקבל שום תוקפנות מעזה. אנחנו, רק לפני כמה שבועות, חיסלנו את המפקד הבכיר של הג’יהאד האסלאמי בעזה, ואני מציע להם וגם לחמאס לרענן את זכרונם. אני לא אפרט את כל הפעולות ואת כל התוכניות שלנו בתקשורת, אבל אנחנו ערוכים לפעולת מחץ נגד ארגוני הטרור בעזה. המעשים שלנו חזקים מאוד והם עדיין לא הסתיימו, בלשון המעטה”.
.
במקביל מנסים המצרים להרגיע ומשלחת שלהם צפויה להגיע לרצועה לשיחות עם ראשי הזרוע הצבאית. המצרים ינסו לגבש הבנות של הםסקת אש מוחלטת עד לבחירות בתחילת החודש הבא, זאת תמורת הקלות שונות בהן צ׳ופרים אישיים לראשי הארגון.
 
.
רמי יצהר,
עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן