מבזקים

חסידי ברלנד תקפו שוטרים במהלך מעצרו

המשטרה עצרה את הרב ברלנד ואת אשתו. הם חשודים ביבירות חמורות של עושק, קבלת דבר במרמה ועבירות מס שבוצעו כלפי חסידים שוטים שקיבלו ממנו ״ברכות״ להחלמה ממחלות וחוליים שונים.
 
 

הרב אליעזר ברלנד ואשתו בני ה-82 נעצרו בירושלים, במהלך פשיטה על ישיבת “שובו בנים”. בשל הצפרעויות, תקיפת שוטרים וניסיון למנוע את המעצר של ברלנד נעצרו 6 אנשים מהקהילה.

.

המשטרה טוענת כי תומכי ברלנד החלו ליידות אבנים וחפצים לעבר השוטרים בניסיון למנוע את המעצרים, וכתוצאה מכך נפצעו שני שוטרים. בהמשך היום יובאו מי מהחשודים לדיון בעניינם בבית משפט השלום בירושלים.

.

חקירת המשטרה נמשכת כבר חודשים, ועתה התגבשו ראיות נגד החשודים ועדויות נגד החשודים, של ניצול אזרחים ובני משפחותיהם, על ידי כך שדרשו מהם עשרות אלפי שקלים בעבור ברכות ומרפא.

.

המשטרה טוענת גם כי חשפה תשתית לביצוע עבירות של הלבנת הון, השמטת הכנסות ועבירות מס בשווי מאות מיליוני שקלים, שלפי החשד הלבינו החשודים באמצעות שימוש בעשרות חשבונות בנק ששימשו להם כפלטפורמה לפעילות הבלתי חוקית.

.

בהודעת המשטרה בפרשה נאמר:

*דוברות המשטרה (ירושלים):*
*בתום חקירה סמויה, פשטו בשעות הבוקר המוקדמות כוחות המשטרה על בתיהם של 6 חשודים, שנעצרו בחשד לעבירות עושק, קבלת דבר במרמה ועבירות מס.*
במהלך החודשים האחרונים מנהלת משטרת ישראל חקירה סמויה בחשד לעבירות עושק, קבלת דבר במרמה ועבירות מס חמורות שבוצעו עפ”י החשד לאורך מספר שנים ע”י החשודים.
עם התקדמות החקירה, הצליחו החוקרים לפענח את דפוס הפעולה של החשודים, שמתנהלים עפ”י החשד באופן הררכי, בו לכל אחד מהם תפקיד מוגדר, והכל תחת חסותו ושימוש בשמו של החשוד המרכזי (שנות ה 80).
*החקירה התמקדה בשני מישורים עיקריים:*
*המישור הפלילי*, איסוף ראיות ועדויות נגד החשודים, שפעלו עפ”י החשד תוך ניצול ציני ואכזרי של מאות אזרחים ובני משפחותיהם, שהיו ככל הנראה בשעתם הקשה ביותר, ודרשו מהם עשרות אלפי שקלים בעבור ברכות ומרפא.
*המישור הכלכלי*, בו הצליחו חוקרי המשטרה בשיתוף עם פקיד שומה חקירות ירושלים ברשות המיסים והמוסד לביטוח הלאומי, לחשוף תשתית לביצוע מגוון עבירות של הלבנת הון, השמטת הכנסות ועבירות מס בשווי מאות מיליוני שקלים, שעפ”י החשד הלבינו החשודים באמצעות שימוש בעשרות חשבונות בנק ששימשו להם כפלטפורמה.
מדובר בחקירה מורכבת ומסועפת, שהגיעה כאמור הבוקר לשלב הגלוי עם מעצרם של החשודים (שנות 20-80, ירושלים). במהלך המעצרים החלו מפרי סדר ליידות אבנים וחפצים לעבר השוטרים בניסיון למנוע את המעצרים, וכתוצאה מכך נפצעו 2 שוטרים.
אנו מתכוונים לפעול בכלל האמצעים העומדים לרשותנו, על מנת להגיע לזהויותיהם של הפורעים ולהביאם לדין בגין מעשיהם.
*אנו קוראים לכל אדם שחש כי נפגע מדפוס פעולה דומה או מי מהחשודים לפנות בהקדם לתחנת המשטרה ולמסור עדותו.*
בהמשך היום יובאו מי מהחשודים לדיון בעניינם בבית משפט השלום בירושלים.
.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן