מבזקים

ביקורת נוקבת בשב״כ על בנט ששיחרר חשוד בטרור יהודי

פרסום ראשון “המהדורה המרכזית” של חדשות 12: השב”כ במתקפה חריפה על שר הביטחון בנט שהחליט על שחרורו ממעצר מנהלי של חשוד בפעילות נגד פלסטינים.
.
כפי שדיווח הערב כתב הצבא והביטחון של חדשות 12, ניר דבורי, זעם בשב”כ על ההחלטה חסרת התקדים של שר הביטחון בנטו לבטל צו מעצר מנהלי לפעיל ימים קיצוני שחשוד בביצוע פעילות טרור נגד פלסטינים.
.
בבסיס המלצת השב”כ למעצר מנהלי, עמד מודיעין מבוסס ואיכותי על רמת מסוכנות גבוהה הנשקפת מפעיל ימין קיצוני ואלים, המודיעין היה תקף גם ברגע ביטול הצו.
.
קולות במערכת הביטחון אומרים שההחלטה על ביטול הצו שהשר בעצמו חתם ואישר – נותן רוח גבית לפעילים קיצוניים בשטח. הפעילים עלולים לפרש זאת כמהלך שנועד להחליש את מערכת הביטחון בפעילותה מול הטרור היהודי ואף להגביר את המוטיבציה שלהם לבצע פעילות אלימה ובלתי חוקית.
.
גורמים עמם שוחח כתבנו תוהים מדוע דווקא בתקופה נפיצה ורגישה באיו”ש, שבה בין השאר יש עלייה משמעותית במספר אירועי תג מחיר נגד פלסטינים. שעה שבאותו היום מבוצע פשע שנאה חמור נגד ערבים ישראלים בגוש חלב, בחר שר הביטחון בנט לשחרר פעיל ימין קיצוני ממעצר מנהלי, אף שבנט עצמו חתם על הצו שלו יומיים קודם לכן.
.
במערכת הביטחון מתריעים כי לא רחוק היום שבו עלול להתרחש פיגוע עם נפגעים בנפש כמו הפיגוע בדומא.
.
בשב”כ סירבו להגיב וציינו כי אינם מתייחסים לשיח המתקיים מול הדרג המדיני.
.
עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן