סקרים: הכל תלוי בבג״צ, באיווט ובדרעי

גם השבוע, לפי כל הסקרים של כל מכוני המחקר שכה דייקו בסבבי הבחירות הקודמים, מה שהיה הוא שיהיה. אין תזוזות. יכול להיות שביבי יאבד עוד מנדט שניים אבל הזליגה אינה לגנץ אלא לבנט שקד.

 

המשמעות היא כרגיל שמי שיקבע הן הרשימות הקטנות. ליברמן, החרדים, ש״ס ובנט שקד. הפער בין גנץ לנתניהו נותר לפי כל הסקרים שני מנדטים ולבחבי לא יהו 61 הקולות הדרושים להפוך את ישראל להעתק דלוח של הרפובליקה האיסלאמית של איראן או סעודיה.

 

המצב האמיתי הוא שהכל במערכת הפוליטית ממתינים שבגצ יוציא את עם ישראל מהביצה הטובענית שיצר לנו נתניהו בתיחכום בלתי רגיל. נתניהו והפיונים שלו חזרו למלחמת חורמה ביועץ המשפטי מנדלבליט שביבי בעצמו מינה ועכשיו הפרקליט הבכיר בסך הכל נאמן לתפקידו ומשלם על כך בהשמצות שאדם מן היישוב לעולם לא היה עומד בהן ועוד על בסיס יומי.

 

חלוקת המנדטים משוקללת: גנץ 35, נתניהו 32-3, ערבים 13 והיתר 7-9. לגוש הימין המובהק אין רוב מוחלט. הכאוס ייגמר רק כשבגצ יכריע האם נתניהו יכול להיות ראש ממשלה ברוטציה עם גנץ למרות שהוא צריך לרוץ כמעט כל יום לשבת על כס הנאשמים במחוזי בירושלים באשמת שוחד, מרמה והפרת אמונים.

 

מדינה מטורפת, זמנים משוגעים וחשוב להבין: עם בוחר מנהיגות בדמותו ואם המושחתות המטורללת אינה מניעה את הליכודניק למחשבה נוספת, מה זה אומר עלינו כעם ישראל וכעם היהודי בשנת 2020?

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי.

 

ולא לשכוח:

https://youtu.be/Sn3JdKo9Uos אילה חסון על פרשת החיילים החטופים.

 

שיתוף:
מאמר קודם17 שנות מאסר נגזרו על בן 70 על אונס מתמשך של נכדתו
המאמר הבאנחשפה שליחות סודית של נתניהו לראש ממשלת הודו
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.