מבזקים

סקרים: הכל תלוי בבג״צ, באיווט ובדרעי

גם השבוע, לפי כל הסקרים של כל מכוני המחקר שכה דייקו בסבבי הבחירות הקודמים, מה שהיה הוא שיהיה. אין תזוזות. יכול להיות שביבי יאבד עוד מנדט שניים אבל הזליגה אינה לגנץ אלא לבנט שקד.
 
המשמעות היא כרגיל שמי שיקבע הן הרשימות הקטנות. ליברמן, החרדים, ש״ס ובנט שקד. הפער בין גנץ לנתניהו נותר לפי כל הסקרים שני מנדטים ולבחבי לא יהו 61 הקולות הדרושים להפוך את ישראל להעתק דלוח של הרפובליקה האיסלאמית של איראן או סעודיה.
 
המצב האמיתי הוא שהכל במערכת הפוליטית ממתינים שבגצ יוציא את עם ישראל מהביצה הטובענית שיצר לנו נתניהו בתיחכום בלתי רגיל. נתניהו והפיונים שלו חזרו למלחמת חורמה ביועץ המשפטי מנדלבליט שביבי בעצמו מינה ועכשיו הפרקליט הבכיר בסך הכל נאמן לתפקידו ומשלם על כך בהשמצות שאדם מן היישוב לעולם לא היה עומד בהן ועוד על בסיס יומי.
 
חלוקת המנדטים משוקללת: גנץ 35, נתניהו 32-3, ערבים 13 והיתר 7-9. לגוש הימין המובהק אין רוב מוחלט. הכאוס ייגמר רק כשבגצ יכריע האם נתניהו יכול להיות ראש ממשלה ברוטציה עם גנץ למרות שהוא צריך לרוץ כמעט כל יום לשבת על כס הנאשמים במחוזי בירושלים באשמת שוחד, מרמה והפרת אמונים.
 
מדינה מטורפת, זמנים משוגעים וחשוב להבין: עם בוחר מנהיגות בדמותו ואם המושחתות המטורללת אינה מניעה את הליכודניק למחשבה נוספת, מה זה אומר עלינו כעם ישראל וכעם היהודי בשנת 2020?
 
רמי יצהר Rami Yitzhar
עניין מרכזי.
 
ולא לשכוח:
https://youtu.be/Sn3JdKo9Uos אילה חסון על פרשת החיילים החטופים.
 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן