מבזקים

גנץ: אם לא תהיה הסדרה נחזור לחיסולים

בני גנץ התרעם על קבינט הבובות שהקים נתניהו ואומר כי כראש ממשלה יפעל נחרצות נגד כל גורמי הטרור הפלסטיני. הוא הבטיח למנות את גבי אשכנזי לצפקיד שר הביטחון.
 
 

אשכנזי אמר בסיור בחירות: “נחזיר את הסיכולים הממוקדים. ראשי הג’יהאד האיסלאמי וחמאס לא יהיו באזור. נכה בחמאס, בג’יהאד ובכל גורם טרור”.

.

“נשיב את ההרתעה בכוח ואם צריך בעוד יותר כוח. ואחרי זה נגיע להסדרה בתיאום בינלאומי נרחב.  אנחנו נמצאים בעוד סבב לחימה, שם קוד מכובס לכך שמאות אלפי ילדים, נשים וגברים נמצאים תחת מתקפת טילים. עוברים עוד לילה בממ”ד, לא הולכים לעבודה, לא הולכים לבית הספר ולגן. המציאות הזו לא יכולה להימשך. נתניהו – נכשלת. מינית שרי ביטחון כחלק מסיבוב פוליטי, מינית קבינט בובות, ובמקום להחזיר את ההרתעה שהשגנו בצוק איתן – מחקת אותה. הכןל משום שאתה מרוכז במשפט שלך ובשאלה איך תצליח להביא לכנסת את חוק ההימלטות. המצב שבו הנייה מאיים ואתה משלם חייב להסתיים ב-2.3”.

.

“יש מולנו אתגרים ביטחוניים בכל הזירות ובכללן גם אתגר החירום הבריאותי מול וירוס הקורונה שאני לא בטוח שהוא מטופל כראוי. מערכת הביטחון הישראלית חייבת לתת תשובה מסודרת לכל האתגרים שמולנו – בדרום, בצפון, במזרח קרוב ורחוק ובכללם איראן. כדי להתמודד עם האתגרים האלו ולשים סוף לכישלון של נתניהו מול הנייה והאתגרים האחרים – נמצא כאן מי שיהיה שר הביטחון של מדינת ישראל, גבי אשכנזי.

.

״אני משוכנע שגבי, ביחד איתי כראש ממשלה, עם בוגי כחבר בכיר בקבינט המדיני-ביטחוני, יוביל את המערכת ויעשה סדר בכל המערכות הנדרשות ויפעיל נכון את הכוח בכל הזירות בכלל ובדרום בפרט. ב-2.3 ישראל תצטרך לבחור בין שר ביטחון וקבינט מקצועני, או שר ביטחון שהוא מינוי פוליטי וקבינט בובות חובבני”.

.

גבי אשכנזי אמר: “באנו לחזק את עוטף ישראל. להביע הערכה לחיילי צה”ל שגם עכשיו פועלים לשמירה על בטחון האזור. התחושה הכללית של התושבים היא שמותר לירות על הדרום. אני רוצה לומר לאזרחים ולעם ישראל – זו לא גזירת גורל. המציאות הזו בלתי נסבלת וכל מי שחי כאן יודע שזה לא התחיל אתמול עם המטענים. זו לא הפעם הראשונה שאנחנו מתמודדים עם ארגוני טרור. אפשר לספק כאן תחושת ביטחון. בגבול הצפון יש ילדים שכבר 15 שנה לא שמעו אזעקה. לחמאס יש שתי אפשרויות: המועדפת עלינו – הסדרה ארוכת טווח, השבת הבנים ושקט מוחלט. וכנגד זה – שיפור במצב הכלכלי בעזה. ואם זה לא יעבוד – ניאלץ לפעול בכוח”.

 
.
עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן