אחרי שתקף את נתניהו: נחרץ גורלו של סנדרס לתבוסה מבישה בבחירות לנשיאות ארה״ב

ברני סנדרס מוביל בגדול בבחירות המקדימות לקביעת האיש שיתמודד מול דונלד טראמפ על נשיאות ארצות הברית. בבית הלבן נורא רוצים שהוא ינצח את מתחריו ובעיקר של ג׳ו ביידן ואת מייקל בלומברג.  ההערכה היא שסנדרס שמאלני קיצוני מדי ולכן גם המהססים והמתעבים את היושב בבית הלבן יסתמו את האם ויצביעו שוב עבורו ולו כדי למנוע מהסוציאליסט להתיישב בבית הלבן.

 

סנדרס סיפר היו בעימות הטלוויזיוני הנוסף עם מתחריו כי הוא תומך ישראל ואף התגורר בעבר בארץ במשך כמה חודשים. הוא גאה להיות יהודי אבל את ביבי הוא לא סובל. סנדרס הכריז כי נתניהו הוא גזען וריאקציונר והבטיח שאם ייבחר ישקול להשיב את השגרירות האמריקנית לתל אביב.

 

בשבוע שעבר הוברר כי רוסיה מנסה לסייע לסנדרס להיבחר רק כי הוא צפוי להפסיד לטראמפ, מי שפוטין חפץ ביקרו. האמירה של סנדרס נגד נתניהו ובעד ביטול העברת השגרירות לירושלים, הפכה אותו הלילה מטרה ברורה לחיסול פוליטי ישראלי מן הסוג שהופעל בהצלחה עצומה נגד קורבין החצי אנטישמי בבחירות האחרונות בבריטניה.

 

סנדרס עוד לא יודע את זה אבל הלילה נחרץ גורלו הפוליטי: ברגע שיצא באופן כה נחרץ נגד ישראל – הוא אבוד באמריקה. פשוט גמור.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםמעצר מהסרטים של חשודים בהעלמת עדרות מיליונים
המאמר הבאדיווחים משטרתיים על שוד, תקיםות אלימות ומעצרים
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.