מבזקים

התקוות נכזבו בגדול: בימינו אי אפשר להעיף שחיתות בישראל

8FEA98DF-ECB0-46A6-AB92-0C3963D47768

ישראל בוחרת כנסת בפעם השלישית בתוך שנה. 6,453,255 בעלי זכות יוכלו לממש את זכותם ב-10,631 קלפיות, רובן פתוחות עד השעה עשר בערב. במועד זה יפרסמו ערוצי הטלוויזיה את המדגמים המנסים לחזות את התוצאות.

 

הכל ימתינו לראות האם הפעם הצליח העם להעיף את שלטון הרשע המושחת של נתניהו או ששוב יצליח באמצעות תרגילי שחור ארורים למנוע את השינוי ההכרחי.

.

בבחירות משתתפות 29 רשימות רובן ככולן שטותיות, מטופשות ובלתי רלבנטיות. לכנסת ייכנסו רק מי שישיגו כ-130 אלף תומכים לפחות. המפתח לכל מנדט ייקבע בהתאם למספר המצביעים בפועל שקולם נמצא תקף וחוקי.

 

הרשימות שייכנסו הן: כחול לבן, ביבי, ליברמן, ש״ס, חרדים, רשימת המתנחלים, העבודה מרצ, הערבים ואלי גם מפלגה כהניסטית קיצונית נוספת. המצביעים לכל השאר סתם זורקים את קולם לפח.

 

ביישובים הקטנים הקלפיות ייפתחו בשעה 8:00 וייסגרו בשעה 20:00. סגר כללי הוטל על הגדה והמעברים מעזה סגורים. בשל הקורונה מצויים כ-5,600 איש בבידוד. עבורים הוקמו ברחבי הארץ 14 אוהלי הצבעה מיוחדים.

 

הפעם נעשה מאמץ מרוכז ומיוחד למאבק בשחיתות ובזיופים מצד גורמים מועדים. המשטרה וגורמי חקירה, פיקוח ואכיפה נוספים עושים מאמץ עליון ללכוד את מפירי החוק.

 

.

קודם דיווחנו: המשטרה, משמר הגבול, ועדת הבחירות המרכזית וגורמים סמויים וגלויים נוספים יפעלו בכל דרך אפשרית למנוע זיופים בקלפיות ועיוות תוצאות הבחירות. לכל ברור כי הפעם כל קול קובע וכל קול מזוייף הוא כפול במשקלו: גם נמנעה תמיכה ביעד המקורי וגם הקול נגנב עבור המושחתים, הרמאים והנוכלים הזוממים לגנוב את הבחירות האלה.

.

נתניהו צפוי להפעיל כל טריק ושטיק אפשרי לשרוד עוד חצי שנה בראש מנשלת מעבר זמנית, הכל במטרה להמלט מהעמדתו לדין. חייבים לקטוע את השערורייה. חייבים להעיף את הנאשם בשוחד, במרמה ובהפרת אמונים. יום הדין הגיע. סופם של הרשעים – גיהנום פוליטי.

.

קודם דיווחנו:

המשטרה פרסמה פרטים על היערכותה ביום הבחירות לכנסת ה-23:

משטרת ישראל תיערך בכוחות מתוגברים בכל רחבי הארץ בכדי לאפשר לכלל בעלי זכות הבחירה להגיע בבטחה ולממש את זכותם להצביע באלפי הקלפיות הפזורות ברחבי הארץ. ההיערכות המשטרתית הושלמה בתום עבודה מטה ארוכה וסדורה שנוהלה על ידי מנהלת ארצית מיוחדת ובכפוף לאחריות הלאומית של ועדת הבחירות המרכזית לכנסת.

.

במסגרת ההיערכות המשטרתית המיוחדת, מחר ביום ב׳ החל משעות הבוקר המוקדמות, יפעלו למעלה מ-18,000 שוטרים, לוחמי מג”ב ומתנדבים לצד אלפי מאבטחים אזרחיים, מרביתם יתפרסו במוקדי ההצבעה השונים שיכללו: כ-10,840 קלפיות הפרוסות במעל ל-4,100 ריכוזים בכל רחבי הארץ, זאת על מנת לשמור על הסדר הציבורי והביטחון, ולהבטיח את קיום ההליך הדמוקרטי באופן תקין ובהתאם לחוק.

.

 

משטרת ישראל לא תאפשר הפרת הסדר או הציבורי ועבירות על חוק הבחירות ותפעל לאכיפה ולנקיטת צעדים כנגד כל ניסיון לביצוע עבירות אלו. כוחות גדולים של משטרה, גלויים וסמויים, יפעלו בריכוזי הקלפיות ובאזורים הסובבים אותם בכדי למנוע ולאתר כל פעילות בלתי חוקית, שעלולה לפגוע בטוהר הבחירות ובקיומן התקין.

.

על רקע היערכות מדינת ישראל למניעת התפשטות נגיף הקורונה, גם במהלך יום הבחירות משטרת ישראל תסייע ככל שידרש למשרד הבריאות, לועדת הבחירות וליתר הגופים העוסקים בנושא, למנוע כל ניסיון פגיעה במהלכן התקין של הבחירות בהקשר זה. אנו קוראים לציבור להישמע אך ורק להנחיות ועדכונים שיועברו ע״י הגורמים הרשמיים המוסמכים לכך.

.

לצד ההיערכות המבצעית סביב ריכוזי הקלפיות, נערכת משטרת ישראל בכדי לתת מענה הולם גם לאירועי השגרה ולמאות אלפי המטיילים שצפויים לפקוד מחר את אתרי הבילוי, הפארקים, חופי הרחצה והכבישים ביום השבתון. שוטרי התנועה והסיור יתפרסו ברחבי הארץ בכדי לפעול להסדרת התנועה בכבישים ולהכוונתה, ולמתן שירותי משטרה מיטביים לאזרחי ישראל. משטרת ישראל קוראת לציבור לנהוג באחריות ולהישמע להוראות השוטרים.
.

צילום: דוברות המשטרה.

.

דוברות שב״ס :

*שירות בתי הסוהר השלים היערכותו לקראת הבחירות לכנסת ה-23 של מדינת ישראל*

על פי חוק, כל אזרח ישראלי אשר מלאו לו 18 שנה הרשום בפנקס הבוחרים, ונתון במשמורת שב״ס ביום הבחירות (בכל סטטוס משפטי), זכאי לממש זכותו לבחור במקום כליאתו.

פוטנציאל המצביעים עומד על כ-7,900 אסירים וכ-1,550 אנשי סגל שב״ס.
בכל אגף נתלו הודעות לבוחר בהתאם לתאריך הנקוב בחוק 21 יום לפני הבחירות.
55 קלפיות חולקו לבתי הסוהר ברחבי הארץ, חלקן נייחות וחלקן ניידות.

האסירים יוצאו מהאגפים על פי סדר אגפי ויקבלו אמצעי זיהוי מידי מנהלי האגפים, לאחר מכן יגיעו בליווי סוהרים אל הקלפיות הממוקמות בתיאום נציגי ועדת הקלפי, בתוך שטח בית הסוהר במקום שמבטיח את חשאיות הבחירה.

חברי ועדות הקלפי, למעט המזכירים, הינם אזרחים חברי סיעות. הקלפיות תהיינה פתוחות בין השעות 08:00-20:00 ולאחר מכן ייאספו מבתי הסוהר על ידי ועדת הבחירות.

בבחירות הקודמות מימשו את זכותם כ-70% מבעלי זכות ההצבעה.

 

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן