מבזקים

הפרשנות של רמי יצהר: גנץ התחפש לציפי לבני וגורלו זהה

2BDCA5FA-9157-4B08-B5CF-C3F5187840F0

איך שלא נסתכל על תוצאות הבחירות המסקנה ההגיונית היחידה העולה ממנה היא שזו היתה שירת הברבור העגמומית המבשרת את קץ הקריירה הקצרצרה והבלתי מממומשת של עוד תקווה שנכזבה. היה עוד טירון פוליטי שאוכל אותה בגדול מביבי השועל.

 

גנץ עשה את השגיאה של ציפי לבני ולכן גורלו יהיה כגורלה: היעלמות מביכה ותיסכול אין קץ של מי שרכב על הגמל הגדול עד הבאר הנכספת בנווה המדבר הפוליטי, אך בהגיעו התברר לו שזו פאטה מורגנה הנשענת על תקוות שווא. אין באר, אין מים, וגם לו היו אין לו עם מי לשתות אותם.

 

גנץ הפסיק אמנם לגמגם אבל השמין כמו חזיר וכשל ביכולתו להציג ולו פסאדה מנהיגותית. אין לו את מגע הקסם ולעולם כבר לא יהיה לו את זה.   

 

כחול לבן מיצתה את הפוטנציאל שלה ובלי יצירת שותפות אינטרסים עם גורמים ימניים ודתיים גורלה נחרץ להתרסקות נוסח קדימה, לפיד והעבודה לפניה.

 

את השגיאה הגסה ביותר בבחירות האלה עשה ליברמן. הטינה האישית שצבר נגד נתניהו מוצדקת אבל היא האפילה על ההיגיון והתבונה הפוליטית שתמיד הובילו אותו. התוצאה היתה בריחה קריטית של כמה מנדטים ממפלגתו לליכוד. לא צריך היה לאבד הרבה קולות כדי לנצח או להפסיד בבחירות האלה. איווט הפסיד מסה קריטית וגם לו אין תקומה. הוא גמור.  בסביבתו הקרובה אומרים שלי בזמן האחרון שהוא אומר בעצמו שהוא מרגיש שהזדקן והתעייף והוא מבין שגם הוא צריך לפנות את מקומו. עכשיו זה רק עניין של זמן עד שייעלם.

 

ביבי מלך ישראל. 

 

וביבי כמו ביבי שורד כמו גדול. הקלף המנצח שלו הפעם היה תרגיל ״המימד החמישי״ ועיתויו נגד גנץ. זה יחד עם ההקלטות נגד אשכנזי עשו את שלהם ברגע הקריטי. הטריקים והשטיקים האלה הזיזו מנדט שניים קריטיים ברגע האחרון מכחול לבן חזרה לליכוד. המסר המוצלח של ביבי היה פשוט: ״אוקיי, אז כולם מושחתים, אז מה? אצלי אתם יודעים מה אתם מקבלים״. זה עובד לו בגדול. הוא גייס את האתיופים והביא מהבית מאה וחמישים אלף רדומים שנעלמו בבחירות האחרונות וזהו. ביבי מנצח לא בנוק אאוט אבל בטח בנקודות. ואם צריך עוד סיבוב – שיהיה. הוא לא מתעייף ומי שרוצה להיכנס לזירה – מוזמן.

 

ומה עכשיו? יהיה פלונטר יקשקשו עצמם לדעת ובסוף או שביבי ממשיך או שיהיה עוד סיבוב שבו כחול לבן כבר תהיה מרוסקת ומפוצלת.

 

היידה, שחקו אותה שיהיה לנו על מה להתקשקש בעודנו מקווים למשיח שלא מגיע. כי בינתיים אני לא רואה משיח אלא מכסימום את צללית חמורו החיוור.

 

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן