מבזקים

ישראל מבודדת לאחר הפסקת טיסות מאירופה ואליה

5624DC7D-1834-4A6A-AB84-2CA3AD79D307

המשטרה מנהלת חקירות פליליות נגד מספר גדל והולך של אזרחים ברחבי הארץ המפירים בזלזול שערורייתי את חובת הבידוד. התוםעה מתעצמת בעיקר אחרי שאםילו קבוצת הכדורסל של מכבי תל אביב הםרה לכאורה ועל פי המתפרסם בכלי הצקשורת השונים את חובת הבידוד לאחר שובה מספרד. האדם הסביר אומר לעצמו: ״עשרות אנשי מכבי שמים זין ועוד מקיימים משחקים עם קהל אלפים, למה שאנחנו נתבודד עם כל אי הנוחות הכרוכה בכך?״. היום הושמעה ביקורת גוברת על התנהלות מכבי תל אביב ומשרד הבראות הודיע שהתנהלות המועדון נחקרת וייהקטו צעדים חוקיים במידת הצורך.

 

גל ביטולי טיסות לישראל וממנה הוכרז ביום חמישי על ידי חברות תעופה מרכזיות זרות והמשמעות המעשית היא שבתוך ימים ספורים ישראל הופכת להיות מבודדת מן העולם החיצון. ישראל תיקלע למצב שבו לא נמצאה מעולם והכל בשל מחדלי נתניהו הפועל תמעד כששיקולים פוליטיים אינטרסנטיים גוברים אצלו על טובת הציבור.

 

ישראל איחרה נואשות בטיפול בקורונה זאת בשל רצונה של ממשלת נתניהו לא לחולל סערה בדעת הקהל לפני הבחירות. ואולם החל מיום שלישי, למחרת הבחירות, הכל השתנה. הקריסה היתה מהירה וכואבת.

 

רק עתה החליט נתניהו לאסור כניסת תיירים מאירופה לישראל אבל הצעד ננקט מאוחר מדי. במקביל מתפשטת המחלה גם לשטחי הרשות הפלסטינית.

 

נוכח התפשטות המחלה וחשיפתם של רבים לסכנת הידבקות הוכנסו 50 עד 100 אלף בני אדם לבידוד. במדינה קטנה כשלנו המשמעות היא מרחיקת לכת. בעקבות זאת ולאחר שתיירים ששבו מישראל ליוון חלו בקורונה הפכה ישראל מוקצית מחמת סכנת הידבקות.

 


היום הודיעה המשטרה על פתיחת תיקי חקירה פליליים נגד מפירי חובת הבידוד.

 

.

אם כן, באיחור רב נערכת הממשלה לקדם את פני הרעה אבל הרושם הוא שמאוחר מדי. מדינת ישראל נכנסת אט אט לסיחרור מסוכן שעלול לפגוע הן בבריאות הציבור והן ביציבות הכלכלית, בתעסוקה, בהתנהלות היומיומית ובסדרי החיים.

 

נתניהו פישל שוב. הגיע הזמן לשלוח אותו לבידוד פוליטי ניצחי.

 

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן