מבזקים

יותר מ-3,000 מתו מהקורונה המתפשטת

F56E1151-43EE-42D6-81FD-E82A87C42D23

ארגון הבריאות העולמי קורא לממשלות בעולם לנקוט הגנה אקטיבית אגרסיבית במטרה לבלום את ההתפשטות הקורונה. היום נמסר כי מספר הנדבקים הגיע ל-100 אלף ומספר המתים חצה את ה-3,000.

 

.

העיצות המעשיות הן פשוטות: שנו הרגלי חיים. תפסיקו ללכת לחתונות, לאירועים, לבתי קולנוע, למסעדות, לקניונים ולמקומות הומים. המעיטו בניסעות בתחבורה ציבורית וחלילה לכם ללכת לאירועי ספורט, לקונצרטים ולאתרי התקהלויות. זה הזמן לממש את המשפט: ״שומר נפשו וגו׳״.

 

הבעיה היא שאחוז התמותה הוא גבוה, ההידבקות איומה ועד כה אין שום דרך לבלום את ההתפרצות זולת נקיטת אמצעי זהירות ובידוד. כרגע נראה שהאמצעים החריפים שננקטים בסין הביאו לעצירת הגידול במספר הנדבקים היומי אך עד לעצירת התופעה המרחק עצום. ביממה האחרונה נדבקו 143 סינים במחלה ו-30 חולים אחרים מתו.

 

הובע חשש עצום מפני אובדן שליטה בדרום קוריאה ובאיראן. בארצות הברית מגיע מספר המתים ל-12. בישראל נדבקו כעשרים איש ועדיין אין קורבנות. בעקבות גילוי שבעה חולים בבית לחם הוטל סגר ישראלי על האזור. הרשות הפלסטינית נצידה אסרה כניסת תיירים ונוקטת אמצעי זהירות חמורים.

 

בישראל הוחלט לפי שעה לא לעצור את כניסת 100 הפלסטינים המגיעים מידי יום לעבודה בישראל.

 

בעוד שבארץ החלה המשטרה לפתוח תיקים פליליים למפירי הבידוד, ונתניהו גינה את התנהלות קבוצת הכדורסל של מכבי תל אביב, בוטלו משחקי הכדורגל של סוף השבוע והוטלו הגבלות על משחקים שיתקיימו בשבוע הבא.

 

צעדי המנע הנדרשים עתה כוללים הימנעות מהתקהלויות, אי נסיעה לחו״ל, הקטנת מגע וחיכוך עם אנשים בלתי מוכרים ושמירה על אמצעי היגיינה קיצוניים.

 

.

השבעת הכנסת תתקיים ללא כניסת אורחים למשכן ובלי הכינוס החגיגי בעקבותיו. אזרחים בני 60 פלוס נדרשים לזהירות יתר מוגברת בשל רגישותם וסכנת המוות המרחפת מעל לקשישים שנדבקים במחלה.

.

הרמטכ”ל הורה כי בצבא יצטמצמו למינימום הטקסים, הכנסים וההתכנסויות, ואירועים בלתי נדרשים יבוטלו. טקסים והתכנסויות יתקיימו ללא אזרחים. כמו כן, יוגדרו תנאים לכניסה למתקנים חיוניים ולשכות וכן להגעה למילואים וגיוס לצה”ל. מעברי הגבול בראש הנקרה וקוניטרה יהיו סגורים למעבר.

.

התרגיל המטכ”לי שתוכנן להתקיים ב-19-15 במרץ יידחה למועד אחר. צווי המילואים שיצאו לאנשי המילואים יבוטלו בהתאם, ואימוני גדודי מילואים נוספים יישקלו ויידחו בהתאם לצורך.

לפי ההנחיות החדשות, משרתי מילואים ששהו בחו”ל בשבועיים האחרונים לא יגיעו למילואים, וגיוסם של מיועדים לשירות ביטחון ששהו בחו”ל בשבועיים האחרונים – יידחה.

.

 

רשות האוכלוסין וההגירה מסרה כי מאז פרסום צו איסור הכניסה לזרים המגיעים מאיטליה, עזבו את שטח ישראל 2,045 אזרחי איטליה וסורבה כניסתם של 56 בעלי אזרחות זרה שהגיעו מאיטליה. ברשות ציינו כי לפי שעה, שוהים בישראל 546 אזרחי אוסטריה, 6,289 אזרחי גרמניה, 1,216 אזרחי ספרד, 4,438 אזרחי צרפת ו-600 אזרחי שווייץ. בשעות הבוקר צפוי להיכנס הצו שאוסר את כניסת האזרחים מארצות אלה.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן