מבזקים

גנץ: העם אמר את דברו – נקים ממשלה בלי נתניהו

F7A04C2F-BA4B-4F4D-8E97-B1599E30F442

בני גנץ פועל יחד עם ליברמן כדי להקים ממשלה אפילו זמנית ובלתי יציבה, העיקר לשים קץ אחת ולתמיד לשלטון נתניהו ההורס כל חלקה בדמוקרטיה הישראלית.

 

הן גנץ והן ליברמן הבינו לאחר הבחירות האלה כי לא יוכלו להרשות לעצמם לחכת כעת לסיבוב בחירות נוסף ולכן הם יקימו ממשלה צרה בתמיכת הרשימה המשותפת והעבודה מרצ.

 

ממשלה כזו תוכל גם להעביר חוק עתידי לפיו לא ניתן יהיה בעתיד להטיל את הרכבת המנשלה על נאשם בפלילים, מצב שנתניהו מצוי בו. אחרי הכל אם חבר כנסצ לא יכול לשמש שר עם הגשת כתב אישום נגדו מדוע שיוכל לשמש ראש ממשלה?

 

גנץ וליברמן תקפו בסוף השבוע את דברי ההסתה החמורים של נתניהו שטען כי הוא ניצח בבחירות תוך התעלמות מהצבעתם של יותר מחצי מיליון אזרחים ברשימה המשותפת. בעבר השני הזכירו שהחרדים הם אנטי ציונים באותה מידה ואף יותר.

 

גנץ צפוי לקבל תמיכה של 59 חברי כנסת ללא בל״ד להרכיב ממשלב. זאת לעומת 58 ממליצים שיהיו לנתניהו.

 

בני גנץ אמר:

 “העם אמר את דברו בשלושה סבבי בחירות, שהסתיימו בתוצאה ברורה של רוב מוחלט למפלגות שאינן תומכות בהמשך שלטון נתניהו. רוב העם לא רוצה את המשך שלטון נתניהו – ואת זה העם יקבל”. גנץ הוסיף כי בכוונתו להקים “ממשלה יציבה שתרפא את ישראל מהשנאה והפילוג”, ואמר כי יעשה הכל כדי שלא יהיו בחירות רביעיות.

.

גנץ הוסיף כי “בשלושה סבבי בחירות הראה העם לנתניהו את הדרך החוצה. נתניהו הפסיד. הצלחנו להתגבר על כל אלו שוב, ולשמור על רוב שרוצה בשינוי. הקולות הרעים של היממות האחרונות הובילו אותי לכאן כדי להזהיר את נתניהו”. הוא פנה לנתניהו באופן אישי והוסיף: “מדינת ישראל קמה לפניך והיא תצמח ותפרח גם אחריך. לא ארשה לך לזרוע שנאה”.

לדבריו של גנץ, “הפלונטר הפוליטי מחייב החלטות מהירות. גם משבר הקורונה והאיום במשבר כלכלי והאתגרים הביטחוניים מחייבים את כולנו לגלות אחריות לאומית ולהקים ממשלה בהקדם”.

.

גנץ הדגיש כי “במדינת ישראל כל קול שווה ונתניהו מכיר זאת היטב. נתניהו הוא זה שגייס את הח”כים הערבים לצדו, ובנה איתם את קואליציית פיזור הכנסת”.

גנץ טען כי “נתניהו גייס את טיבי ועודה לצדו, לקואליציית בחירת מבקר המדינה. מסתבר שלביבי מותר להתחבר לטיבי אבל הוא רוצה על זה בלעדיות. אני מתכוון להקים ממשלה בזמן הקרוב, מפאת רגישות המגעים המתנהלים לא אפרט כדי למנוע סיכול של הקמת הממשלה, שתוציא את ישראל מהמשבר הפוליטי”.

.

ממפלגתו של ליברמן נמסר כי “ראינו עכשיו את ראש הממשלה שנמצא בהיסטריה, מתחנן על נפשו וזועק שתו לי אכלו לי. גם נתניהו מבין שתם זמנו”. הם הוסיפו כי “אגב, היחידה שמנהלת כרגע מגעים עם הרשימה המשותפת היא מפלגת הליכוד”.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן