מבזקים

נתניהו: קצב ההידבקות בישראל – מדאיג

51AFA5B3-8134-407B-92AD-FFA7A7ADC7BE

ארבעה חולי קורונה ישראלים חדשים אושפזו בסוף השבוע. מדובר באנשים ששבו מספרד ומאיטליה ואדם שהיה במגע עם הצליינים היוונים שהותירו כאן שמות טרם עזיבתם את הארץ.

 

מספר הנדבקים עומד על 25, כולם מאושפזים בבידוד. מצבו של גבר בן 38 שהיה נהגם האוטובוס שהסיע את הצליינים מיוון הוא הקשה ביותר. הוא סובל מדלקת ריאות חמורה. הוא מורדם ומונשם ומושקע מאמץ גדול לייצב את מצבו.

 

ראש הממשלה נתניהו אמר בתחילת השבוע כי קצב ההידבקות מדאיג. הוא יוזם שיחה עם מנהיגים בעולם בניסיון לעצור את ההתפשטות שכרגע ניראית מדאיגה. מספר הנדבקים עולה בהדרגה בארצות הברית ואפשר שבישראל יוחלט למנוע כניסה של אנשים מאמריקה. הנחלה מתפשטת גם באופן מדאיד למקסיקו, ברזיל וארגנטינה.

 

בסין מדווח על עשרות מתים בכל יממה ובאירופה המחלה הגיעה לכל מקום כמעט. בסך הכל מתו עד כה כ-3,600 בני אדם ומספר הנדבקים מתקרב ל-11 אלף.

 

 

באירופה ממשיכה להיות איטליה המרום המסוכן ביותר. מאות נדבקו במחלה בסוף השבוע בלבד ומספר המתים מתקרב ל-300. השלטונות החליטו על הליך בידוד של מחוזות שונים במדינה ועד צעדי מנע של סגירת מקומות ציבור כולל מכוני כושר.

 

 

בישראל קיים חשש מבידוד מן העולם במקביל לרצון להתהודד כדי לא להידבק. בימים האחרונים עזבו את הארץ מרצונים יותר מ-7,000 אזרחים זרים.

 

ישראל מקיימת מאבק משותף עם הרשות הפלסטינית במטרה למנוע התפשטות המחלה. עזה מסתגרת מחשש להידבקות שעלולה להפוך למגיפה נוגח תנאים סניטריים לא מן המתקדמים בעולם, לפי שעה בהצלחה.

 

תעשיית התיירות העולמית משותקת והנזק הכלכלי הולך ומתעצם. הנשיט טראמפ שאינו חדל להמעיט בערך הקורונה נכנס לבהלה לאחר שהתברר לו כי כמה אנשים שעימם בא במגע חלו. טראמפ שלא היסס עד לימים לאחרונים ללחוץ ידיים, להתחבק ולהתגפף במסגרת הקנפיין שלו, מקבל ברקס לא קטן ומתחיל להבין שגם הוא צריך להישמר שמא יידבק.

 

עניין מרכזי

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן