מבזקים

ביבי התחפש לנחמן שי ומרמה את העם

A17B5DF8-A482-403D-A000-E72C3189BBDE

יש מקום לדאגה חמורה, דווקא אחרי ההופעה של נתניהו אמש שבה נעשה מאמץ עליון לעבוד על הציבור בעיניים. כי ביבי התחפש בפורים לנחמן שי ושיגר עצות שיקריות אגב חיוך מרגיע שמסתיר את האמת. ‬

 

.

במסיבת העיתונאים אמש לא אמר נתניהו מה שהתכוון מלכתחילה להכריז עליו. לכן, אחרי שליקק באריכות לנשיא האמריקני, לסגנו ולעוד גורם זוטר שעוסק בתחום הבריאותי בארה״ב הוא סיים את דבריו מבלי לומר דבר.

 

בעוד שלדוכן מוזמן שר הבריאות הגמגמן, המפוזר והלא משכנע, קלטה המצלמה את נתניהו מקבל מסרים מיועץ שלא נראה במצלמה, מהנהן וממתין. אחרי שמנכ״ל משרד הבריאות דיבר לעניין והיה המשכנע והמקצועי מעמיתיו, שב נתניהו לדוכן ״כדי להוסיף כמה דברים״.

 

 

ביבי וליצמן כבר ידעו מה שלא נמסר לצופים במסיבת העיתונאים: שמספר הנדבקים זינק ביממה האחרונה בלבד ב-14 חולים. 25 נדבקים במשך כשלושה שבועות ואז 14 ביום אחד ופתאום כבר 38 נדבקים. צל גדול מרחף ממעל ולכן לא מודיעים אלא אומרים שהפרטים יימסרו אחר כך.

 

.

ואז נתניהו התחפש לנחמן שי במלחמת המפרץ ב-1991. ביבי שלף מכיסו ממחטת נייר והסביר את חשיבותה לכאורה. ממחטה לנקות ידיים, ממחטות נייר לנגב את השולחן, לתת כיף לא בלחיצת יד אלא במרפק ״כמו שלמדתי בג׳יו ג׳יטסו (תורת לחימה שביבי טוען שהתאמן בה) או אפילו לגעת זה בזה ברגליים (כמו כששיחקתי כדורגל).

 

ביבי מסתיר את הנתונים ומנסה להרגיע לפני כותרות הבוקר בעיתונים

 

צריך לבדוק אם ביבי התאמן בכלל בתורת הלחימה מזרח אסיאתית או שהוא חולם כמו טענתו שטייל בירושלים עוד בטרם נולד בימי הכיבוש הבריטי. מה שאנחנו זוכרים זה כשנתניהו ניסה לשחק פעם כדורגל זה נגמר עם רגל חבולה קשות שהניבה צליעה וחבישה ממושכת.

 

בקיצור, נתניהו מנסה להרגיע את הציבור בקשקושי שווא מהולים בחיוך כובש, בחצי חיוך ובאווירה קלילה. נקווה שכל זה אינו מסתיר חרדות גדולות של המערכת מפני אובדן שליטה. אחרי הכל נחמן שי היה המרגיע הלאומי עד שהתברר שרימה אותנו כל הדרך עם שתיית כוס המים בחדר האטום בעוד שיצחק שמיר מחליט על מדיניות אפס תגובה נגד טילי סדאם חוסיין.

 

נתניהו מצוי בערוב ימי שליטתו וטוב שכך. בגילו (70) צריך להיות הרבה יותר זהיר מאשר לנפנף עם ממחטת נייר.

 

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן