החמרה מדאיגה: ההדבקה מתקרבת לאובדן שליטה

אם בכל הימים יחד מאז פרוץ משבר הקורונה בשבועות האחרונים לקו 25 ישראלים במחלה, הרי שביממה הראשונה בתחילת שבוע זה נוספו אליהם 18 חולים ומספרם הכולל של המאושפזים בבידוד בבתי החולים השונים מגיע ל-43.

.

כרגע רק נהג האוטובוס בן ה-38 ממזרח ירושלים במצב קשה. הוא מאושפז בבית החולים פוריה. מערכת הבריאות נערכת לקראת התפרצות המונית של המחלה. במקרה כזה יעורב הצבא שאמור לאפשר הקמת בתי חולים שדה בבסיסים שונים ברחבי הארץ.

 

 

משרד התחבורה אוסר צפיפות באוטובוסים ומתיר נסיעה בישיבה בלבד. חל איסור לשבת או לעמוד ליד הנהג.

 

,

היום תחליט הממשלה על הגבלת בידוד לכל המגיעים לישראל מה שינתק אותה בפועל מן העולם. המהלך עוכב ליממה בעקבות התנגדות ממשלה טראמפ. נתניהו נענה לבקשת האמריקנים להמנע ממהלך שעלול להתפשט לעולם כולו ומשמעותו מניעת כניסת אמריקנים לכל מקום בעולם.

 

עד כה נכנע העולם ללחץ הזה בגלל העוצמה האמריקנית אלא שממשל טראמפ, שזלזל בקורונה באופן מופגן מתחיל להבין שזו לא בדיחה וגם בארצות הברית מתחילים לחלות ולמות.

 

דיווח יומי על הנעשה בישראל. 

 

ההערכה היא עכשיו שהמשבר יתארך הרבה מעבר לקיץ הקרוב והמשמעות עלולה להיות שינויים נרחבים בהרגלי החיים וההתנהלות של האוכלוסיה. אנשים ישהו יותר בבית ופחות בחוץ. הם ימנעו מהתקהלויות, ממסעדות, מהתי קולנוע ומאירועים. הם ישמרו על הגיינה, יתרחקו מזרים ויתרכזו בנטפליקס, בספרים, ברגיו, בטלוויזיה, במחשב ובאייפון.

 

במידה רבה זהו שינוי חיובי. נתרגל לחיים פחות המוניים ונצרכז יותר בעצמנו ובמשפחתנו. דווקא נחמד.

 

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםמצוד אחרי מפיצי פייק ניוז בנושא הקורונה
המאמר הבאהנפט בשפל ומחיר ליטר בנזין אסור לו לעבור 4 שקלים
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.