מבזקים

החמרה מדאיגה: ההדבקה מתקרבת לאובדן שליטה

C9603FCA-CAA7-4581-98E7-0873F3384A32

אם בכל הימים יחד מאז פרוץ משבר הקורונה בשבועות האחרונים לקו 25 ישראלים במחלה, הרי שביממה הראשונה בתחילת שבוע זה נוספו אליהם 18 חולים ומספרם הכולל של המאושפזים בבידוד בבתי החולים השונים מגיע ל-43.

.

כרגע רק נהג האוטובוס בן ה-38 ממזרח ירושלים במצב קשה. הוא מאושפז בבית החולים פוריה. מערכת הבריאות נערכת לקראת התפרצות המונית של המחלה. במקרה כזה יעורב הצבא שאמור לאפשר הקמת בתי חולים שדה בבסיסים שונים ברחבי הארץ.

 

 

משרד התחבורה אוסר צפיפות באוטובוסים ומתיר נסיעה בישיבה בלבד. חל איסור לשבת או לעמוד ליד הנהג.

 

,

היום תחליט הממשלה על הגבלת בידוד לכל המגיעים לישראל מה שינתק אותה בפועל מן העולם. המהלך עוכב ליממה בעקבות התנגדות ממשלה טראמפ. נתניהו נענה לבקשת האמריקנים להמנע ממהלך שעלול להתפשט לעולם כולו ומשמעותו מניעת כניסת אמריקנים לכל מקום בעולם.

 

עד כה נכנע העולם ללחץ הזה בגלל העוצמה האמריקנית אלא שממשל טראמפ, שזלזל בקורונה באופן מופגן מתחיל להבין שזו לא בדיחה וגם בארצות הברית מתחילים לחלות ולמות.

 

דיווח יומי על הנעשה בישראל. 

 

ההערכה היא עכשיו שהמשבר יתארך הרבה מעבר לקיץ הקרוב והמשמעות עלולה להיות שינויים נרחבים בהרגלי החיים וההתנהלות של האוכלוסיה. אנשים ישהו יותר בבית ופחות בחוץ. הם ימנעו מהתקהלויות, ממסעדות, מהתי קולנוע ומאירועים. הם ישמרו על הגיינה, יתרחקו מזרים ויתרכזו בנטפליקס, בספרים, ברגיו, בטלוויזיה, במחשב ובאייפון.

 

במידה רבה זהו שינוי חיובי. נתרגל לחיים פחות המוניים ונצרכז יותר בעצמנו ובמשפחתנו. דווקא נחמד.

 

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן