מבזקים

פאניקה באיכילוב וסכנת הדבקה מוחשית למאות חולים, רופאים ואחיות

8A44C4C4-0593-4055-918B-B966E206ABB7

שני רופאים ושלוש אחיות מבית החולים איכילוב בתל אביב הוכנסו לבידוד, בעקבות חשד שנדבקו בקורונה.

.

הללו באו במגע עם חולה שאובחן באיחור רב. עדיין נותרה פתוחה השאלה כיצד אירע מחדל אי הגילוי במועד של החשש מקורונה אצל אותו חולה.

.

במעגל השני הנדבקים הללו באו במגע עם מאות חולים, מבקרים, רופאים אחרים ואחיות. איכילוב בהשתקה. מאחורי הקלעים פאניקה איומה ומוצדקת.

.

 

בינתיים מספר החולים שנדבקו עבר את השישים ואין בלימה. רוב הנדבקים חטפו את הקורונה בספרד ובאיטליה. זו היתה התנהגות מהולה בחוסר אחריות לצאת לקלאסיקו במדריד ולזלזל כך באזהרות בדיוק כפי שרק מטומטם הולך בהתנדבות למשחקי הכדורסל של מכבי תל אביב.

.

מהמרכז הרפואי פדה- פוריה עדכנו בדבר מצבו של חולה הקורונה, נהג אוטובוס התיירים. מצבו הבוקר ללא שינוי מאתמול.
החולה מורדם, מונשם ומצבו עדיין מוגדר קשה.

.

הזלזול הוא אבי אבות טומאת ההידבקות. כך למשל גובר גל ההידבקויות בארצות הברית והיום עבר את 1,000 החולים והכל בגלל הזלזול המופגן של טראמפ הטוען כי אין סיבה שייבדק וכי סתם עושים רעש כי הקורונה היא כמו שפעת קטנה ולא מזיקה.

.

 

טראמפ. זלזל אבל לפחות 31 חולים מתו מהנגיף. בארה״ב קשה לעקוב הואיל ואין גורם פדרלי מרכזי הבודק ומפקח ברמה הארצית.

.

ככל הידוע עתה, המוקד החמור ביותר של התפרצות הנגיף בארה”ב הוא במדינת וושינגטון, שם 279 בני אדם נדבקו. בקליפורניה ידוע על 178 נדבקים ובמדינת ניו יורק נמצאו בינתיים 173 חולים.

.

 

בינתיים חלתה שרה בבריטניה אחרי שבאה במגע עם מרבית בכירי השלטון והפרלמנט הבריטי באירועים שבהם נכח גם ראש הממשלה בוריס ג׳ונסון.

.

דיווחים על הידבקות גם בפנמה באזרבייג׳אן ובטורקיה. בסין היום 24 נדבקים חדשים ו-22 מתים. באיטליה קצב התמותה ממשיך לעמוד על יותר מ-100 בני אדם ביום.

.

ובינתיים, חולה מספר 64 בקורונה הוא משרת קבע בצה״ל אשר חזר מחופשה בחו״ל. מדובר בחולה המאומת השני בצה״ל. מבדיקה ראשונית עולה כי החייל שהה בבידוד מנחיתתו ועד לאימות הבדיקה.
‏מצבו של החייל קל.
‏חיל הרפואה, בשיתוף משרד הבריאות, מקיים חקירה אפידמיולוגית מקיפה לאיתור מגעים, ממצאיה יפורסמו.

.

 

 

שימרו על עצמכם. אל תסתובבו שלא לצורך במקומות הומים כולל קניונים וסופרמרקטים. אל תלכו להסתפר אם לא חייבים. הימנעו מחתונות, הלוויות, מסיבות וישיבה בבתי קפה, בעיקר לא ברשתות הקפה שבהן אלפים נוגעים בשולחנות בזה אחר זה במשך היום.

 

ובכך לא די. שתו בחוץ רק מכוסות חד פעמיים. אל תאכלו במסעדות למזון מהיר. באיטליה אסור לעמוד ולדבר עם אדם זר אלא במרחק העולה על מטר. הקפידו על כך ושימרו נפשותיכם.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן