אופטימיות זהירה: בקנדה פותח חיסון לקורונה

האם הבשורה קרובה? חברה קנדית הודיעה היום כי הצליחה לפתח בתוך 20 יום בלבד מרגע שקיבלה לידיה את הרצף הגנטי של הקורונה, את החיסון המיוחל שכל העולם מייחל לו.

 

החברה פתחה בהליכי אישור ורישום התרופה ולכשתאושר היא תוכל לטענתה לייצר 10 מיליון חיסונים בחודש.

.

מדובר בחברה ששמה Medicago ולטענתה החיסון פותח באמצעות טכנולוגיה ייחודית.  מנכ"ל החברה, ברוס קלארק, אמר עם זאת כי אם יעברו את כל המשוכות הביורוקרטיות, החיסון עשוי להיות זמין לציבור הרחב רק מנובמבר הקרוב.

המוביל של החברה קלארק. 

.
ואם מזכירים את קנדה נציין שראש הממשלה טרטדו ורעייתו מצויים בבידוד אחרי שהגברת הראשונה חטפה תסמינים של הנגיף.
.
המירוץ לפיתוח החיסון מתנהל בין טובי המדענים בעולם כולל בישראל. כאן מגוייס המכון הביולוגי כולו בנס ציונה למטרה זו. ביום ראשון אמור נתניהו להיפגש עם ראשי המכון ועם חלק מן המדענים כדי לשמוע על התקדמות המאמצים.
.
עניין מרכזי
שיתוף:
מאמר קודםבלעדי – מסתמן: ממשלת חירום בראשות נתניהו בהשתתפות גנץ והעבודה
המאמר הבאלפני תחילת משפטו נתניהו ישבית את המדינה
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.