מבזקים

הטיפים שכל מי שצריך לנסר בטון צריך להכיר

בשנים האחרונות יותר ישראלים נחשפים לעבודות ניסור בטון – שיטת עבודה שבעבר היתה שמורה רק למקרים קיצוניים אך עם ההתקדמות בשיטות הבניה והצורך הגובר בבטון כדי לספק מענה לצרכים ביטחוניים ובטיחותיים, עולה הביקוש לשירותים מקצועיים לקידוח וחיתוך של בטון.

אך לפני שאתם מרימים את הטלפון לחברה הזמינה הראשונה, יש כמה עקרונות ודברים שכדאי לכם להכיר ושיכולים לעזור לכם להוזיל את העלויות היקרות תוך מתן כלים לבחירת מנסר בטון מקצועי שיעמוד ביעדים.

לפניכם הסבר מקיף על השירות שנכתב על ידי אלעד מאתר ‘פרו בטון’ לחיתוך וניסור בטון ביהלום אשר מסביר באופן יסודי על שיטת העבודה והדברים שאתם חייבים להקפיד עליהם.

 

מה זה ניסור וקידוח בטון

ניסור וקידוח בטון הן שתי טכניקות עבודה שנולדו מתוך הצורך להתמודד עם החומר הכי חזק שקיים בענף הבניה ובעוד ששבירה של הבטון כמעט שאיננה אפשרית, עלה הצורך בפיתוח שיטות יעילות שיעזרו לכל מי שרוצה לשבור או לפתוח פתח בבטון, לעשות את זה באופן יעיל, מהיר, מדויק ובטוח.

על מנת לעמוד ביעדים, התפתח ענף שלם של שירותי קידוח וניסור מיוחדים שמתאימים לבטון מכל סוג ועובי.

 

ניסור בטון מבוצע על ידי מסורים ייעודיים אשר מורכבים ממסור מתכת שמסתובב בציר ומסוגל לחתוך בטון מכל סוג ועובי בצורה מדויקת.

קידוח בטון לעומת זאת מבוצע באופן דומה אם כי על ידי מקדחים חשמליים גדולים שמסובבים כוס חלולה שחודרת אל תוך הבטון ויוצרת חור עגול בקוטר שמעוניינים.

 

לא אחת נקראים השירותים בשם ניסור יהלום או קידוח יהלום מהסיבה שאת הכוסות והמסורים מצפים בשכבת יהלומים קטנים שהופכים את המסורים והמקדחים לחזקים יותר מהבטון ולכן גם לכאלה שמסוגלים לחדור אותו.

 

מקרים נפוצים שצריך לקדוח או לנסר בטון

בעוד שבעבר נהוג היה לעשות שימוש בבטון לצורך בניית שלד המבנה וחיזוקים, כיום השימוש בו הולך וגובר וקירות שלמים שעשויים בטון כבר אינם משהו נדיר, שלא לדבר על תקרה, רצפה, חומות שבילים ומה לא…

לפניכם המקרים הנפוצים שבהם עולה הצורך לנסר או לקדוח בטון:

  1. ניסור קירות – לצורך פתיחה או הרחבה של חלון או דלת. כמו כן יתכנו מקרים שבהם ננסר את כל הקיר כדי להרחיב חלל קיים או כדי להרוס מבנה באופן מבוקר.
  2. חיתוך גג – מדובר באחת העבודות המורכבות והיקרות מהסיבה שהיא מחייבת ליווי של מהנדס וכן שימוש במנוף מיוחד שיכול להרים את התקרה באופן בטוח לאחר שחתכנו אותה כך שלא תקרוס. חיתוך גגות מבוצע כאשר רוצים לבנות קומה נוספת או כשרוצים לפתוח מעבר בין קומות.
  3. חיתוך חומות – על מנת ליצור פתחי מעבר.
  4. קידוח למזגן – התקנת מזגן מחייבת קידוח של תעלה להעברת הצינורות שמחברים את היחידה הפנימית עם החיצונית.
  5. קידוחים שונים אחרים – כמו קידוח פתח לקולט אדים, מייבש כביסה או להעברת צינור ביוב.

כמה עולה ניסור וקידוח בטון ואיך להוזיל את המחיר

המחיר של קידוח בטון יהיה בדרך כלל זול יותר מניסור ויעמוד על כמה מאות שקלים לקידוח (למעט מקרים של קידוחים מורכבים).

ניסור בטון לעומת זאת יהיה יקר יותר מהסיבה שמדובר בעבודות מורכבות שמצריכות כלים הרבה יותר מתוחכמים ויקרים. כמו כן חשוב לזכור שבניסור בטון עולה הצורך לפנות את חתיכות הבטון הכבדות.

ניתן לצפות במחירי ניסור וקידוח בטון אך חשוב להבין שמדובר בשוק חופשי ופערים של עשרות אחוזים בהצעות מחיר הן לא דבר יוצא דופן ולעתים גם בלי הצדקה ממשית.

 

לאור ההיצע הרחב בענף, הוזלת המחיר רחוקה מלהיות בלתי אפשרית ועל ידי איסוף של הצעות מחיר לעבודה זהה ממספר קבלני ניסור וקידוח שונים, ניתן  להפחית מאות ולעתים אלפי שקלים במחיר.

בנוסף צריך לזכור שכלי העבודה שמשמשים את המנסרים גדולים ומורכבים ומצריכים מספר אנשים לתפעול שלהם ולכן כל עבודת חיתוך מלווה בהכנות לוגיסטיות של שינוע אנשים וציוד.

למה אנו מספרים לכם את כל זה? מכיוון שצמצום מרחקי הנסיעה יכול לעזור לכם לחסוך בעלויות ולכן מומלץ לפנות אל קבלני ניסור בקרבת מקום וכפי שציינו, יש הרבה כאלה.

 

טיפים בחירת מנסר בטון מתאים

לא כל מי שמציע שירותי ניסור וקידוח מתאים לביצוע של כל סוגי העבודות. בנוסף, חשוב שבעל המקצוע יהיה מיומן אך לא פחות חשוב גם אמין.

כדי למצוא מישהו שעונה על שתי הדרישות מומלץ לעקוב אחר שלושת ההמלצות הבאות:

  1. קבלו הצעות מחיר רק ממי ששיש לו רקורד חיובי בעבודות דומות.
  2. חפשו בעל מקצוע שמומלץ על ידי אחרים.
  3. חתמו על חוזה עבודה שמסדיר את כל מה שסיכמתם.

טיפים בטיחותיים שצריך לזכור

עבודות ניסור מלוות בסיכונים רבים. ראשית מדובר בכלי עבודה חשמליים שצריך לדעת לתחזק ולהפעיל ולכן חשוב לעבוד עם חברה מבוססת עם כלים מתוחזקים ועובדים מיומנים שעובדים על פי נהלי בטיחות מחמירים – החל מציוד מגן ועד יישום של כללי עבודה ברורים גידור אזור העבודה, מרחק מכלי עבודה פעילים וכיוצא בזה.

 

דברים נוספים שצריך לתת עליהם את הדעת הוא 1. הסכנה שבפגיעה בחוזק המבנה. צריך לזכור שהבטון משמש בעיקר לחיזוק של המבנה וכל ניסור עשוי להחליש אותו וזאת הסיבה שחלק מהעבודות חייבות להיות מלוות במהנדס שיאשר אותן. 2. תשתיות כמו צינורות מים, ביוב, גז, תקשורת וחשמל שעשויות להיפגע בניסור או קידוח לא זהירים ולכן יש למפות את המבנה טרם מנסרים או קודחים את הקירות.

הקפדה על הטיפים שציינו תעזור לכם להבטיח עבודה מקצועית במחיר הוגן.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן