מבזקים

רק קיבל מנדט וכבר גנץ חוטף 3 סטירות מצלצלות

D8FC32EA-44B0-4C5E-BDBA-BEF27A273D95

בני גנץ קיבל את המנדט ראשון אבל זה ממש לא אומר שיצליח להרכיב לא ממשלה רחבה, לא ממשלת אחדות ואפילו לא ממשלה צרה.

.

יכול להיות שזו תהיה עבורו צרה צרורה כי אם ייכשל שוב במשימה וביבי יצליח לגרום לסיבוב בחירות נוסף, כחול לבן לא תצליח לשמור על לכידות פנימית. במקרה כזה: החלום של ביבי להיות חצי ארדואן וחצי פוטין בדרך להפוך את ישראל לרפובליקת בננות אינטרסנטית.

 

היטיב להגדיר זאת אביגדור ליברמן:

“עכשיו זה סופי. במקום לטפל במגפת הקורונה, נתניהו עוסק ביחסי ציבור ובניצול המשבר לטובתו האישית. ברגע זה יש דבר אחד ויחיד שחייבים לעשות: לבצע אלפי בדיקות יזומות בקרב קבוצות הסיכון, ובמיוחד לאוכלוסיית בתי גיל הזהב ובתי חולים גריאטריים.

.

״נתניהו מוביל לסבב בחירות נוסף בזמן שאנחנו פועלים להקמת ממשלה רחבה לטובת אזרחי ישראל”.

.

 

את הסטירה המצלצלת הראשונה חטף גנץ זמן קצר לאחר קבלת המנדט. הוא פנה לליצמן, לדרעי ולבנט בבקשה להיפגש לצורך מו״מ אבל שלוש המפלגות השיבו בשלילה מיידית ובבוטות בלתי מקובלת. לא מוכנים אפילו לדבר איתך!

.

מה עכשיו? לגנץ יש רק דרך אחת וחצי. החצי זה לנסות לעשות לביבי מה שנתניהו עשה לו: לגנוב כמה קולות מהליכוד. הסיכוי שזה יקרה אפסי. הדרך האחרת: להצליח לשכנע את ליברמן ללכת על מהלך להעיף את ביבי   עם מה שיש כלומר עם הערבים כולם.

 

ליברמן התחייב שלא יהיו בחירות נוספות אז אולי יסכים לקואליציה קצרת מועד שתכליתה היחידה לסלק את נתניהו ואז לקוות לממשלת אחדות עם יורשו של ביבי שייבחר לראשות הליכוד.

 

האפשרות האחרת היא ממשלת אחדות עם הליכוד וליברמן. זה לא יקרה כי הליכוד לא ייפרד ממי שככה החטיף לכחול לבן שעה אחרי שקיבל מנדט.

 

כמו שזה נראה עכשיו, גנץ הולך לחטוף בומבה פוליטית מן הסוג המשפיל. עד כדי כך משפיל עד שיצטרך אולי לעשות מה שציפי לבני עשתה ולהתאדות לשוק הפרטי, גם שם לא הוכיח גדולות ונצורות.

.

עניין מרכזי

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן