נתניהו מטיל סגר מקומי בדרך לסגר כללי

נמשך תהליך הגבלת הציבור. הגזירות החדשות מעידות שסגר כללי בישראל הוא שאלה של זמן. בינתיים, הכריז נתניהו על סגרים מקומיים ואזוריים.

 

המשמעות המעשית היא שבעיר, או בקבוצת ערים שכנות ואף גוש ערים שבהן יהיה מספר גדול של בעלי תסמינים חיוביים, יוטל מצור עליהן. יהיה איסור כניסה ויציאה מהעיר או מהאזור שעליו יוכרז.

 

מדובר במהלך בעל משמעות חברתית עצומה שכן לראשונה מאז קום המדינה יחולו על האזרחים היהודים בישראל הגבלות תנועה חמורות. בהמשך, אם ההתפשטות לא תיבלם ייאסר על יציאה מהבית שלא למטרת הצטיידות. בספרד למשל שוטרים מסתובבים ברחובות מדריד ומי שאינו מצוי בתנועה נדרש להסתלק.

 

בנוסף, יצומצמו השירותים הציבוריים. כשלושה רבעים מעובדי המדינה יוצאו לחופשת פסח מוקדמת על חשבון ימי החופשה שלהם. במגזר הפרטי חלה חובה לצמצם את הפעילות על ידי העסקת מכסימום 30 אחוזים מן העובדים בו זמנית. ההוראה אינה חלה על עסקים קטנים של עד 10 עובדים.

 

שר האוצר כחלון מסר על שורת הקלות כלכליות ועל הזרמת כמה מיליארדים למשק.

 

*

ח״כ איציק שמולי, יו״ר שדולת הגמלאים:
״למרות העלייה המדאיגה של מקרי ההידבקות בקרב האוכלוסייה המבוגרת ובבתי האבות אנו עדים להזנחה ולחוסר מענה ממשלתי שיעלה בחיי אדם. למה מחכים? שקשישים חלילה יתחילו למות כאן כמו זבובים? הרי ברור לכל שזוהי קבוצת הסיכון הברורה ביותר. יש לספק במיידי ציוד מיגון ובדיקה ייעודיים לאוכלוסייה הזו, לרבות לבתי אבות ומרכזים סיעודיים במיידי – לא עוד שבוע, מחר בבוקר. אנו רואים איך בעולם הנגיף הארור קוטל ריכוזי אוכלוסייה מבוגרת ופשוט אסור שזה יקרה במדינת ישראל. על הממשלה להתעורר מיד לפני שזה יהיה מאוחר מדי״.

.

בינתיים בצבא, חיילים מסוגרים בבסיסיהם למדך חודש לפחות, זאת במטרה למנוע הידבקות אנשי צה״ל.

.

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםרק קיבל מנדט וכבר גנץ חוטף 3 סטירות מצלצלות
המאמר הבאפירוט הצעדים הכלכליים שעליהם הוכרז ביום שני
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.