אי אפשר לדחות את שעון הקיץ

בהמלצת המטה לבטחון לאומי – אין אפשרות לדחות את שעון הקיץ והוא יחל בשישי לפנות בוקר.

.

בישיבה שהתקיימה בראשות המשנה לר׳ המל״ל, איתן בן דוד בהשתתפות נציגי צה״ל, מלל, משרד הפנים, משרד האוצר, משרד התקשורת, משרד המשפטים, רשות התקשוב הממשלתי, מערך הסייבר וגופים נוספים, הומלץ כי אין אפשרות לדחות את שעון הקיץ ל-1.5.2020.

.

לפיכך, החליט שר הפנים, אריה דרעי לאמץ את המלצת אנשי המקצוע והודיע כי שעון הקיץ יחל בלילה שבין חמישי לשישי השבוע.
שר הפנים, אריה דרעי, המליץ כזכור לדחות את שעון הקיץ ל-1.5.2020 כדי לצמצם את שעות האור ובכך להקטין את מספר התושבים המסתובבים במרחב הציבורי, בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. המלצתו זכתה לתמיכה מגורמים שונים והיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, תמך עקרונית ביוזמה.

.

קודם לכן הודיעו ברשות התקשוב הממשלתית ו״ישראל דיגיטלית״, כי תאריך המעבר בין תקופת שעון החורף לשעון הקיץ מוגדרת באופן מובנה במערכות ההפעלה של שרתים, מחשבים, ציוד תקשורת ואף טלפונים סלולרים.
.

כדי לשנות את תאריך החלפת השעונים, על יצרני מערכות ההפעלה לייצר גרסת תיקון, להפיץ אותו, ולאחר מכן להתקין את העדכון בכל שרת, מחשב וטלפונים במחשבי הממשלה ושל גורמים רבים במשק. עדכון השרת כרוך בימי עבודה רבים ולא ניתן לבצע זאת עד יום חמישי בלילה, תאריך התחלת שעון הקיץ.

.

רשות התקשוב הממשלתית ו״ישראל דיגיטלית״, ציינו עוד כי במצב שבו חלק מהמחשבים עובדים באזורי זמן שונים, עלולות להיווצר תקלות והשבתת מערכי מחשוב שלמות. בנוסף, העדרות עובדים רבים בסקטור הפרטי, יקשו על ביצוע השינוי.
.

הבוקר כאמור, התקיימה שיחת ועידה בראשות המשנה לר׳ המל״ל, בהשתתפות נציגי צה״ל, מלל, האוצר, הפנים, רשות התקשוב הממשלתי, משרד התקשורת, מערך הסייבר, וגורמים נוספים.
לאחר שנקבע על ידי משרד המשפטים כי אין מניעה משפטית, נבדק אם אפשר לדחות טכנית את שעון הקיץ ואת ההשלכות של הדחיה מבחינה כלכלית ומבצעית בצהל ובגופי ביטחון נוספים.

.
לאחר דיון ארוך התקבלה המלצה חד משמעית: אין אפשרות לדחות את שעון הקיץ מכמה סיבות:
1. נדרשת הערכות טכנולוגית של מספר חודשים.
2. בגופי התקשורת עומסים גדולים, וכל תקלה עלולה להשבית מערכות שלמות.
3. יש סכנה לפגיעה בכשירות המבצעית של צהל ושל טכנולוגיות רפואיות בבתי חולים.

.

שעון הקיץ יחל בלילה שבין חמישי לשישי. בשעה 02:00 יש להזיז את המחוגים שעה אחת קדימה לשעה 03:00.

.

שעון הקיץ יסתיים במוצאי שבת, ז' בחשון תשפ"א, 25.10.2020.

השר דרעי: ״אני קורא לכל תושבי המדינה: אנא הישמעו לכל ההוראות וההנחיות ובעז״ה נעבור ביחד את התקופה הקשה הזאת״.

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםמרב מיכאלי: להגן על הקשישים מהידבקות ממטפליהם
המאמר הבאתגובות קשות לגילויי המחדלים הנוראיים של נתניהו וליצמן
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.