היפנים פיתחו חיסון שטרם נוסה בהצלחה

נמשך המאמץ העולמי של טובי המדענים מכל התחומים למצוא מזור כלשהו שיוכל לבלום תחילה ולאפשר בהמשך את התפשטות הקורונה והתחלואה המתרחבת.

 

הגלובליזציה ששררה עד לאחרונה, שכללה תנועה חופשית, מסחר בינלאומי חסר גבולות ותיירות גלובאלית עצומת היקף הניבה תוצאה עגומה עם פרוץ המגיפה.

 

עד כה הגיעה ל-144 מדינות וטריטוריות, כפי שמוגדרת למשל הרשות הפלסטינית. שיעור החולים נאמד במאות אלפים ומספר המתים המדווח מתקרב ל-15 אלף בני אדם.

 

החברה היפנית אנגס העוסקת בייצור תרופות טוענת שפיתחה עם מדענים מאוניברסיטת אוסטרה פיתוח חיסון לנגיף הקורונה, אבל מדובר בפיתוח תיאורתי הרחוק חודשים רבים משימוש מעשי הואיל וטרם נוסה לא על בעלי חיים ולא על בני אדם.

 

לפיכך, אין בהצהרה היפאנית משום ישועה מיידית. בעולם כולו, כולל בישראל נמשכים המאמצים לפתח את הקורונה ולמגרה ואין ספק שזה יגיע. המשחק הוא על זמן. המנהיגות העולמית מנסה לעכב ככל הניתן את ההתפשטות והתמותה עד להשלמת המחקרים וליישומם בשטח.

 

עד אז, תישארו בבית, תתרחקו מבני אדם, אל תשתעבדו נפשית לנודניקים עוכרי מצב הרוח לא בכלי התקשורת ובעיקר לא בקבוצות הווטסאפ. אלה הכי גרועות וזרועת רשעים החפצים רק להחדיר בכם חרדות שווא.

 

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםתגובות קשות לגילויי המחדלים הנוראיים של נתניהו וליצמן
המאמר הבאאורלי לוי: יכולתי להיות מלכה
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.