מבזקים

היפנים פיתחו חיסון שטרם נוסה בהצלחה

7A6F7CFE-C90E-43C1-9969-DFA6C32332FE

נמשך המאמץ העולמי של טובי המדענים מכל התחומים למצוא מזור כלשהו שיוכל לבלום תחילה ולאפשר בהמשך את התפשטות הקורונה והתחלואה המתרחבת.

 

הגלובליזציה ששררה עד לאחרונה, שכללה תנועה חופשית, מסחר בינלאומי חסר גבולות ותיירות גלובאלית עצומת היקף הניבה תוצאה עגומה עם פרוץ המגיפה.

 

עד כה הגיעה ל-144 מדינות וטריטוריות, כפי שמוגדרת למשל הרשות הפלסטינית. שיעור החולים נאמד במאות אלפים ומספר המתים המדווח מתקרב ל-15 אלף בני אדם.

 

החברה היפנית אנגס העוסקת בייצור תרופות טוענת שפיתחה עם מדענים מאוניברסיטת אוסטרה פיתוח חיסון לנגיף הקורונה, אבל מדובר בפיתוח תיאורתי הרחוק חודשים רבים משימוש מעשי הואיל וטרם נוסה לא על בעלי חיים ולא על בני אדם.

 

לפיכך, אין בהצהרה היפאנית משום ישועה מיידית. בעולם כולו, כולל בישראל נמשכים המאמצים לפתח את הקורונה ולמגרה ואין ספק שזה יגיע. המשחק הוא על זמן. המנהיגות העולמית מנסה לעכב ככל הניתן את ההתפשטות והתמותה עד להשלמת המחקרים וליישומם בשטח.

 

עד אז, תישארו בבית, תתרחקו מבני אדם, אל תשתעבדו נפשית לנודניקים עוכרי מצב הרוח לא בכלי התקשורת ובעיקר לא בקבוצות הווטסאפ. אלה הכי גרועות וזרועת רשעים החפצים רק להחדיר בכם חרדות שווא.

 

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן