מבזקים

פיקוד המשטרה ״לא מתלהב״ לרדוף אחרי אזרחים ולמדוד את המרחק מבתיהם

332CB168-6E22-4FC0-8D38-2F899B5BBCC8

‫בפיקוד המשטרה יש כאלה שמאוד לא מרוצים מהנחיות מה שעלול להיראות כדיקטטורת נתניהו באמצעות תקנות הגנה לשעת חירום.

במשטרה מבינים שהתעלקות דווקאית תגביר את טינת האזרח למשטרה ותחבל במאמץ לשיפור תדמיתה.

לתקשורת נמסר כי ההנחיות לשוטרים הן לא להתעקש בקטנות על 100מ׳ מהבית. “לא נסתובב עם מטר ונרדוף אחרי אנשים״,אמרו בכירים בפיקוד המשטרתי.‬
אגב, נתניהו שלדעת רבים פועל כדיקטטור שעל פיו בלבו יישק דבר קבע ושריו אישרו באישון לילה. כי שהות במרחק העולה על 100 מטר מהבית ללא סיבה מוצדקת מהווה גם עבירה פלילית ועימה קנס של 500 שקל.
התקנות לא עברו את מבחן הכנסת.

עוד נמסר:

הסתיים כעת דיון הערכת המצב שקיים השר לביטחון הפנים ארדן בהשתתפות מ״מ המפכ”ל ניצב מוטי כהן, מ״מ נציב שב”ס גונדר אשר וקנין, נציב כב״ה רב טפסר דדי שמחי, קציני צה״ל ואנשי מגן דוד אדום.

*הנחיות מיוחדות של השר ארדן שניתנו בישיבת ההיערכות
1. מדיניות האכיפה תהיה סובלנית ומכילה לאור המצב המיוחד והצורך להאבק יחד בהפצת הנגיף.
2. המיקוד בימים הראשונים לאכיפת התקנות יהיה בהסברה לציבור.
3. לאור המורכבות באכיפת התקנות, יש לתעד באמצעות מצלמות הגוף של השוטרים את מפגשי האזרח – שוטר בימים אלו.
4. יש לחדד לציבור את החובה של נשיאת תעודת זהות / תעודה מזהה ביציאה מהבית בפרט בתקופה זו.
5. יש להסמיך את השוטרים להטיל קנס כספי על בעלי סופרמרקטים, שמכניסים לקוחות ללא בדיקת חום, או מאפשרים עומס וצפיפות.
6. *לאור הסיכון המוגבר לאלימות בתוך המשפחה בימים אלה ובעקבות פניית ח״כ קרן ברק , הנחה השר ארדן את המשטרה לבצע פיקוח מיוחד בתחום זה כולל ביקורים בבתים של משפחות בהן מתגוררות נשים מאויימות או שיש אינדיקציה או חשש לפגיעה בהן.*
7. יש לפרסם בדחיפות את ההנחיות החדשות גם בערבית, רוסית ואמהרית ע”י המשטרה.
8. יש לשלב את לוחמי האש בפעילות הסיור והנוכחות של המשטרה יחד עם חיילי צה”ל ובנוסף לפעול לשילוב מפקחי משרדי הממשלה ורשות הטבע והגנים באכיפת התקנות בשטחים שבאחריותם.
בשלב זה יצטרפו כ-650 חיילי צה״ל לפעילות המשטרה ובהמשך המספר יגדל ל-3600 במידה וההסגר והגבלת התנועה תתרחב עוד יותר.

*השר ארדן בפתח הישיבה:*
״התקנות האלה מייצרות את אתגר האכיפה המורכב והקשה ביותר מזה עשרות שנים, אבל האתגר הזה הוא אתגר חשוב כיוון שהאכיפה שלנו מצילה חיים ולמעשה הפעילות שלנו, של השוטרים, של החיילים, של הכבאים, של הסוהרים צריכה להעשות הפעם יותר מתמיד בצורה מכילה, בצורה סובלנית, בצורה שמשתפת את אזרחי המדינה כי כולנו פה במטרה אחת – לעצור את ההתפשטות של הנגיף.״

 

פועלת במתכונת מתוגברת וממשיכה כל העת בביצוע משימות אכיפה, שמירת הסדר והביטחון מתוף תפקידה וחובתה גם בעת הזו. עיקר המאמץ המשטרתי מתמקד בפיקוח והסברה לציבור, בפרט בכל הנוגע למפרי צווי בידוד, התקהלות אסורה ופעילות בתי עסק בניגוד להנחיות.

*לאור החלטת הדרג המדיני ומשרד הבריאות על הרחבת הגבלות התנועה והמסחר לציבור, משטרת ישראל נערכת כעת להרחבת הפעילות ואכיפת המגבלות החדשות תוך דגש על מאמצי פיקוח, הסברה והכוונת התנהגות האוכלוסייה. עם פרסום התקנות המעודכנות וכניסתם לתוקף, המשטרה תבצע את כל ההתאמות הנדרשות לצורך המשך ההיערכות והפעילות ברחבי הארץ לבלימת התפשטות הנגיף. אנו קוראים לציבור לעקוב אחר ההוראות החדשות ולפעול לפיהן.*

ככל שעולה חשד לקיומה של עבירה פלילית, משטרת ישראל פועלת מתוקף סמכותה עפ”י תקנות לשעת חירום וצו בריאות העם נגד אותם מפרי צווים, זאת על מנת למנוע את הפצת והתפשטות נגיף הקורונה בישראל. עד כה נפתחו 135 תיקים פליליים הקשורים להפרות הבידוד. בנוסף נפתחו 36 חקירות בגין מקרים שונים של הפצת מידע כוזב.
כמו כן, נרשמו 163 דו”חות כדלקמן: הפרת חובת בידוד- 50 דו״חות, הפרת חובת דיווח למשרד הבריאות על חובת הימצאות בבידוד – 6 דו״חות, סירוב להוראה על פיזור התקהלות אסורה – 79 דו”חות, וכן 28 דו”חות נוספים נגד מפעיל מקום\עסק בניגוד לתקנות החירום.

מדי יום מבקרים השוטרים אלפי מחויבי בידוד בכדי לוודא כי הם מקיימים את חובת הבידוד, כשעד כה ביקרו השוטרים כ-32,000 מחויבי בידוד בכל רחבי הארץ. בימים האחרונים ביקרו שוטרים בכל רחבי הארץ גם באלפי בתי עסק שונים, בשווקים, במרכזי הקניות וכיו”ב, כשרובם המוחלט של בעלי העסקים, קיימו והקפידו על ההנחיות במלואן. נוסף למאמצי הסברה משמעותיים המתבצעים בשטח, המשטרה סגרה עד כה 55 בתי עסק באמצעות צווים בגין הפרת התקנות באופן בוטה.

*נשמעים להנחיות – מצילים חיים!*
המשטרה קוראת לציבור להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות, שכן אי קיומן משבש את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל. חל איסור מוחלט על הפצה ושרשור של מידע כוזב שכל תכליתו לזרוע בהלה בקרב הציבור. מידע רלוונטי ומוסמך, לרבות עדכונים והנחיות רשמיות, יופצו רק על ידי הגורמים המוסמכים לכך. לצד ביצוע כלל המשימות המוטלות לפתחה של המשטרה בהקשר של הביטחון השוטף, אכיפת החוק ושמירת הסדר הציבורי, משטרת ישראל תמשיך לסייע למשרד הבריאות במאמץ האכיפה לבלימת התפשטות הנגיף ככל שיידרש, הכול במטרה לשמור על שלום הציבור ובריאותו.
—-

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן