לפיד ויעלון: גנץ גנב את הקולות ומסר אותם במתנה לנתניהו

יאיר לפיד ובוגי יעלון הסבירו הערב את עמדתם נוכח ההתפתחויות ותקפו קדות את בני גנץ על בגידתו והצטרפותו לממשלת נתניהו.

.

לפיד אמר כי "גנץ נכנע היום ללא קרב, וזחל לממשלתו של נתניהו. מה שמוקם היום אינה ממשלת אחדות ולא ממשלת חירום. זו עוד ממשלה של נתניהו".

.

"אנחנו רצנו יחד כי בני גנץ הסתכל לי בעיניים ואמר שהוא בממשלה הרעה הזו לא יישב. והאמנתי לו. יחד איתנו צעדו באמונה – מצומת לצומת, מגשר לגשר – יותר ממיליון מצביעי כחול לבן. הם מרגישים היום נבגדים – בצדק. הקולות שלהם נגנבו, וניתנו במתנה לנתניהו".

.

ח"כ משה (בוגי) יעלון נשא דברים לצד יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד ואמר כי "זה ערב עצוב, עם החלטתו של ח"כ בני גנץ להיכנס, לזחול, לממשלתו של נתניהו – שמסמל את כל מה שאנחנו מתנגדים לו. לפיכך, לא נותרה בידי יאיר ובידיי ברירה, אלא להכריז על הליכה משותפת כסיעה שתילחם נגד כל התופעות השליליות האלה מהאופוזיציה".

.

"לצערי הדרך בה נעשית בימים אלה הכניסה הזו, בה נרמסת כל נורמה על ידי בנימין נתניהו, היא בלתי מובנת ומאכזבת".

.

עפר שלח צייץ:

״לא ממשלת אחדות תקום בקרוב, אלא ממשלת נתניהו עם סרח עודף של בני גנץ, שפשוט קרס ברגע האמת.
‏הטיפול הכושל בקורונה לא ישתפר, כרסום הדמוקרטיה יימשך, אבל בני כבר לא יתייסר בהכרעות קשות.
‏יותר קל להיות שוליה של נתניהו״.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםכחול לבן התפוררה: גנץ ערק הישר לידי נתניהו
המאמר הבאבני גנץ איכזב חצי מדינה והחצי השני צוחק עליו
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.