מבזקים

חשש כבד: אלפי חרדים נדבקו בקורונה

AF5B6BC9-1424-4EBC-A966-DAD60DA7BCFA

במערכת הבריאות מובע חשש כבד כי הקורונה פגעה או צפויה לפגוע ולהתפרץ בחלק ניכר ממאות אלפי המשפחות החרדיות, זאת בשל הנטייה בשבועות הקודמים להתעלם מהמלצות ומהוראות הריחוק החברתי.

 

למערכת החילונית לקח זמן ומאמץ עצום לשכנע את רבני הקהילה ורבניה ועד להפצת ההוראה נדבקו אלפים. גורמים יודעי דבר מזהירים כי אם החרדים לא ייכנסו למשמעת בידוד קפדנית צפוי אסון גדול לקהילה.

 

בשל התפשטות המחלה בקהילה החרדית בינתיים מספר הנדבקים הגדול ביותר הוא בירושלים ובבני ברק.

 

בתחילת השבוע פורסם קול קורא דחוף:

 

*זק”א:*

*פיקוח נפש!*

*הודעה דחופה למגזר החרדי*

כל מי שהיה ביום רביעי שעבר כ”ט באדר ברחוב שערי תשובה 28 מודיעין עילית והשתתף בחתונה בין השעות 14:00-14:30 בצהריים, וכל מי שהשתתף בתפילה ברחוב אבני נזר 6 מודיעין עילית, בכל יום הרביעי שעבר (כ”ט באדר) נא להיכנס לבידוד מיידי ולהודיע על כך למשרד הבריאות

*

5400, עקב גילוי חולה קורונה שהיה במקום.

מדובר באדם בן 76 עם מחלות רקע רבות ממודיעין עילית, האדון נבדק במיון בבית חולים שיבא ביום חמישי ושוחרר הביתה, היום התקבלה התשובה שהוא חולה קורונה, משרד הבריאות לא הצליח לאתר אותו, הוא לא ענה בטלפון. צוות מתנדבים של זק”א הוקפץ לאתרו, החולה אותר בביתו כשהוא מסב לשולחן שבת עם אשתו והילדים. הוא נלקח לאשפוז וכל משפחתו הוכנסה לבידוד.

מהחקירה עלה שהאדון נכח ביום רביעי שעבר בחתונה רבת משתתפים, למרות האיסור, ואף נוכח בתפילות במניין שלם מספר פעמים.

.

מדובר בפיקוח נפש של ממש, עשרות אנשים שהיו בסביבתו כולל חובשים שטיפלו בו בבית לפני הגעתו לחדר מיון, נדבקו מהחולה המאומת הזה, ביניהם קשישים ובעלי רקע בריאותי בעייתי, וזה מהווה בפניהם שאלה של חיים או מוות.

*

כנסו מיידית לבידוד והודיעו על כך למשרד הבריאות.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן