מבזקים

מיתוג – מה הוא כולל ואיך עושים אותו?

רוצים למתג את העסק שלכם? כאן נסביר מהו מיתוג, מה הוא כולל ואיך עושים אותו נכון!

מיתוג על קצה המזלג

המילה מותג, המורכבת משתי המילים: מוצר ותג, נועדה לתאר את האפשרות לייצג חברה, מוצר או שירות באמצעים ויזואליים ובעיקר בעזרת לוגו. אם ניקח כדוגמה את חברת קוקה קולה, הרי שכולנו מכירים היטב את הכיתוב על הבקבוקים, את הצורה שלהם, את הצבעים וכך הלאה. עובדה זו היא תוצאה של יצירת מותג איכותי ועבודה איכותית לא פחות על המיתוג של החברה.

למה חשוב למתג?

איך שלא נסתכל על זה, אנשים זוכרים את מה שהחושים שלהם מסוגלים לתפוס וחוש הראיה הוא חוש חשוב בכל נוגע למיתוג של מוצר או חברה. זאת, משום שכך ניתן להציג את המותג בכל מקום ולהשאיר אותו בתודעה של קהל היעד וזוהי בעצם המטרה של המיתוג.

הצעד הראשון של המיתוג

עבודת המיתוג מתחילה בבחינת הבידול של העסק ובדיקת האפשרויות הוויזואליות להעברת המסרים המבדלים שנבחרו. הכוונה היא, בדומה לכתוב לעיל לגבי המותג של קוקה קולה, לבחירה של צבעים, גופן, עיצוב וכך הלאה לטובת לוגו. חשוב לציין, שזהו רק השלב הראשון בעבודה וכדי לעשות מיתוג איכותי יש עוד הרבה עבודה!

שימוש בלוגו

אז כבר עיצבתם לוגו. נהדר! עכשיו צריך גם לדעת להשתמש בו. יש שחושבים, שצריך להשתמש בלוגו בכל מקום אפשרי. אבל האמת היא, שזה רק כמעט נכון. למעשה, מומלץ להשתמש בלוגו לצורך מיתוג רק היכן שהוא מתאים, בין היתר, כדי למנוע מצב של מיאוס.

אז איפה כן?

כפי שהסברנו, לא כדאי להשתמש בלוגו בכל מקום אפשרי. אבל בהחלט חשוב להשתמש בו. והרבה! לדוגמה, חשוב להשתמש בו על גבי כרטיסי ביקור, קבלות וחשבוניות וכל מה שמייצג את העסק וכמובן – על גבי המוצרים עצמם. כמו כן, כאשר יוצאים בקמפיין פרסומי, חשוב להשתמש באמצעים ויזואליים שונים, כשהלוגו נמצא בראש הרשימה שלהם.

שימוש נרחב

דרך נוספת לנצל את המיתוג באופן מיטבי היא על ידי שימוש נרחב. הכוונה היא, להפצה נרחבת של המותג באופן ישיר לקהל היעד. לדוגמה, אם אתם מציעים מוצר ייעודי לרופאי שיניים, מיתוג בכנס ייעודי לרופאי שיניים יהיה דרך מאוד יעילה להפיץ את המותג בקרב קהל היעד שלכם ולהכניס אותו לתודעה שלהם.

לסיכומו של עניין

המטרה של המיתוג היא לשמר את המוצר או השירות בתודעה של קהל היעד באמצעות שימוש באמצעים ויזואליים. הדבר הראשון והבסיסי ביותר הדרוש לצורך מיתוג הוא לוגו ובו מומלץ להשתמש הרבה, אבל גם לא להגזים מן הצד השני. כלומר, חשוב להשתמש בו במקומות הנכונים. כדי למתג נכון עסק או מוצר, מומלץ להיעזר בשירותיה של חברה המתמחה במיתוג, שתוכל להדריך ולכוון אתכם למיתוג מוצלח.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן