מבזקים

נתניהו משלים את הרכבת ממשלתו החדשה

3C61A282-6AB3-4A93-9FBF-45D7065B41DC

המשא ומתן הקואליציוני בין כחול לבן לגוש הימין מתקדם וקרוב להשלמה. שלושה חברי כנסת, שני הימניים ואחת מיש עתיד של לפיד דילגו לחוסן ישראל ובכך הפכו את גנץ לבעל הגוש הגדול בהתפוררות.

 

על פי ההסכם המתגבש,

ח”כ צביקה האוזר ימונה ליו”ר ועדת חוץ וביטחון וחברו לסיעה ח”כ יועז הנדל ימונה לשר בממשלה הענקית שבה נתניהו ממשיך כראש ממשלה וגנץ כממלא מקום.

 

עוד מסתמן שאדלשטיין לא ישוב לתפקיד יו״ר הכנסת התפקיד יהיה על פי בחירת נתניהו ובהסכמה של גנץ ואשכנזי.

 

 

קודם דיווחנו: הנאשם בשוחד ובמרמה נתניהו  ניפגש הלילה ארוכות לסכם את הקומבינה עם העריק גנץ. קודם לכן, זימן אליו נתניהו את הבוס האמיתי של חבורת העריקים הקרויה חוסן לישראל, הלא הוא גבי אשכנזי. ביבי יודע מי הבוס של גנץ והפגישה נועדה לוודא שהוא חלק מהתוכנית הנרקמת והוא יציית לה.

 

לאחר שביבי השיג את מטרתו, ואשכנזי הפגין קידה כנועה, נערכה הפגישה הלילית בבלפור. סוכם ש- 12 מתוך 15 חברי הכנסת של חוסן יקבלו תפקידי שרים. כיסאות יקבלו גם שני אנשי תל״ם שצפויים להצטרף לחגיגה הבזויה.

 

עוד לפני הקמת הקואליציה יעביר עבור נתניהו העריק גנץ חוק שיאפשר לנתניהו לשמש ממלא מקום ראש ממשלה גם בתקופת משפטו. גנץ נופל בפח ויעביר את החוק שמשמעותו: נתניהו יוכל להמשיך לפקד על המדינה גם אם ישים מעליו בובת סמרטוטים בכס הרה״מ כמו גנץ או כל לקקן אחר.  זו קומבינה נוסח פוטין ששם את מדבדב על כס הנשיא ושלט במדינה כראש ממשלה עד שיכול היה להיבחר מחדש.

 

הפגישה ארכה כשש שעות ובמהלכה מסר נתניהו לפיון החדש מתנות, תפקידים, ג׳ובים ותופינים פוליטיים כיד המלך. העיקר שיסכים להותיר את נתניהו בבלפור בעודו נשפט בעבירות פליליות חמורות.

 

בני גנץ, שנשבע בנקיטת חפץ שלא להסכים להמשך כהונת הנאשם נתניהו, ויתר על כל העקרונות, בגד בבוחריו והעדיף הבטחה לתפקיד היורש בספטמבר בעוד שנה וחצי. שאר הקואליציה מגחכת מתחת לסטריימל: שיחלום לו השרוך התמים שיהיה ראש ממשלה.

 

בינתיים, כפי שפורסם בלעדית ב״עניין מרכזי״ הוא יהיה ממלא מקום ושר ביטחון בעוד שאשכנזי שחשק בתפקיד נדחק למשרד החוץ. כוכבי הרי לא יכול לראות אותו ובטח שלא להסתדר איתו.

 

ישראל כץ ידלג לאוצר שכה רצה ניר ברקת וגם על זה דיווחנו בלעדית רק כאן ב״עניין מרכזי״.

 

בתום הפגישה מסרו החמור ורוכבו הודעה משותפת כאילו שיוויונית אבל כל אחד יודע שזה כתב כניעה מחפיר, של אדם שגורלו נחרץ והוא נידון להיות המופז הבא.

 

.נוסח ההודעה:
״הסתיימה פגישת ראש הממשלה נתניהו ויו״ר כחול לבן, רא״ל (במיל׳) ח״כ בני גנץ, שנערכה לאורך הלילה, במטרה להקים ממשלת חירום לאומית״. נכון שגנב היה יושב ראש כחול לבן אבל הוא ערק ועכשיו הוא רק עם מפלגתו המקורית חוסן לישראל. כל שכחול לבן לא בקומבינה רק העבד הנרצע החדש, בנימין גנץ.

 

בהמשך נמסר כי ״בפגישה הושגו הבנות והתקדמויות משמעותיות. במהלך היום תתקיים פגישה נוספת במטרה להגיע לחתימה על הסכם״.

.

פרטים נוספים על שק המתנות שיינתן לעריקים – בקרוב.

 

בצד הנבגד, עפר שלח אומר היום כך:

 

 “ברגע האמת גנץ קרס. הוא ואשכנזי לא נכנסו מתחת לאלונקה, ושניהם קיבלו תפקידים שלא קשורים לקורונה. גנץ יכול היה להיות בעמדת מיקוח אחרת, עכשיו הוא ויתר על הכל. הוא לא נכנס לממשלת אחדות אלא לממשלה של נתניהו”.

 

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן