מחדלי טראמפ גרמו לשיאי הידבקות ותמותה בארה״ב

‏מחדלי דונלד טראמפ ממשיכים לגבות מחיר קטלני עצום. ארצות הברית חווה תמותה גוברת והולכת והיום נרשם שיא שלילי מפחיד חדש: יותר מ-2000 ביממה אחת בארצות הברית. מספר הנדבקים האמריקנים עבר את החצי מיליון. בכך הפכה ארצות הברית למדינה הנדבקת בעולם.

 

טראמפ אמר היום כי ההערכה היא שמספר המתים לא יעבור את ה-100 אלף. הוא שב והתגאה בכך שהבורסה מבצעת תיקונים ומזנקת אחרי הירידות הקודמות. זה מה שמעניין אותו – הבורסה הרבה יותר מכל דבר אחר.

 

לפי נתוני אוניברסיטת ג'ונס הופקינס המנהלת סטטיסטיקה של המצב בארצות הברית נדבקו בשבת לא פחות מ-35 אלף בני אדם.

 .

מספר המתים עד כה עומד על 18,693 אמריקנים, 2,215 מהם רק ביממה האחרונה נכון לשבת לפנות בוקר שעון ישראל.

.

עד כה מתו בעולם יותר מ-102 אלף בני אדם ומספר הנדבקים מגיע ל-1.7 מיליון בני אדם, מהם כ-400 אלף שיצאו מזה, בינתיים לפחות.

.

בבריטניה, מצד אחד שיפור במצבו של ראש הממשלה, בוריס ג׳ונסון, שעדיין מאושפז אך בממלכה המצב רע מתמיד ומספר המתים היומי מתקרב ואלך ועבר את מספר הקורבנות ביום הכי גרוע באיטליה. זה מחיר הזלזול הראשוני והאיחור בתחילת הבידוד החברתי.

.

בישראל המצב יציב אם כי מספר המתים עבר את המאה ומספר הנדבקים מתקרב ל-11 אלף.

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםגנץ הלוזר בדרך לחטוף מט סנדלרים
המאמר הבאתבוסה לגנץ: ריבלין לא מאריך לו את המנדט
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.